Wałbrzych: Młodzi koszykarze Górnika po kolejnych meczach

Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 13:19
Aktualizacja: 13:20
W niedzielę swoje mecze rozgrywały drużyny młodzieżowe Górnika Wałbrzych.

O 14:30 młodzicy podejmowali w hali przy pl Teatralnym Nysę Kłodzko. Nasi nie dali większych szans drużynie gości wygrywając pewnie 129:51 (28:5, 29:11, 34:12, 38:23) W naszej drużynie punktowali: Bartek Szmidt 34, Dawid Kwiatkowski 30, Dominik Ziemski 26, Dawid Dabic 17, Daniel Mizgalski 7, Wojtek Burdeński 6, Alek Balcerowski 4, Sebastian Arent 2, Michał Wiśniewski 2, Jakub Grabka 1.

Cieszy fakt, że w drużynie Tadeusza Pogorzelskiego ciężar zdobywania punktów zaczął rozkładać się na innych zawodników niż Bartek Szmidt. Na uwagę zasługuje wysoka skuteczność rzutów za 3 u Dawida Kwiatkowskiego, który trafił 4 razy na 4 oddane rzuty.

Po młodzikach o godzinie 17:00 zagrali juniorzy. Również w tym meczu nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy i pokonali gładko Gimbasket Wrocław 114:57 (35:2, 24:27, 32:8, 23:20). Decydująca była pierwsza kwarta, w której goście swoje pierwsze punkty zdobyli dopiero w ósmej minucie gry. W drugiej kwarcie trener Arkadiusz Chlebda dał odpocząć podstawowym zawodnikom, co wykorzystali goście wygrywając ją trzema punktami. Punktowali: Mucha 21, Murzacz 19, Łozowicki 16, Jaskólski 15, Marcin Ciuruś 13, Filipiak 10, Barcerzak 10, Mateusz Ciuruś 6, Stopiński 4.