MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Młodociany miłośnik samochodów i kabli telekomunikacyjnych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 czerwca 2011, 16:26
Aktualizacja: 16:27
Autor: red
Fot. red
Nawet 10 lat za więziennymi kratami może spędzić zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów 17–letni młodzieniec, który jest podejrzewany o dokonanie 8 włamań do samochodów oraz 4 włamania do technicznych studzienek, skąd wycinał i kradł kable telekomunikacyjne.

Policjanci II komisariatu oraz „kryminalni” wałbrzyskiej komendy, zatrzymali w miejscu zamieszkania przy ulicy Kombatantów, 17-letniego młodzieńca podejrzewanego o to, że w nocy z 29 na 30 maja tego roku włamał się do samochodu osobowego, skąd ukradł między innymi kompletne dokumenty pojazdu oraz prawo jazdy właściciela „osobówki”.

Śledczy udowodnili zatrzymanemu, że jest on sprawcą jeszcze innych włamań – 7 włamań do pojazdów oraz 4 włamań do technicznych studzienek, skąd ukradł osiem kawałków sporych długości kabli telekomunikacyjnych. Sumę strat oraz łączną długość skradziony przewodów ustalają służby telekomunikacyjne. Dla udokumentowania jego przestępczej kariery policjanci przeprowadzili z jego udziałem eksperymenty procesowe, podczas których młodzieniec szczegółowo wskazywał miejsca oraz opowiadał o przebiegu tych zdarzeń.

Za kradzież z włamaniem polski kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popierają Dudę

Upodobał sobie Podzamcze

Basen od 11 lipca

Dojedziesz do Skalnego Miasta

Udaremniona transakcja

Szybko zaczął

Nieodpowiedzialni kierowcy

Z aplikacją bezpieczniej