Szczawno Zdrój: MKS rządzi w tenisie ziemnym

Poniedziałek, 15 lipca 2013, 15:25
Aktualizacja: 15:26
Bardzo pracowity weekend mają za sobą szczawieńscy zawodnicy.

W ogólnopolskich zawodach dla młodzików (do lat 14) rozgrywanych na wrocławskim obiekcie KTA (Morskie Oko) na starcie zameldowali się świeżo upieczona wicemistrzyni Polski Nikola Okopniak oraz Jakub Witka. Start mogą zaliczyć do bardzo udanych, bo o ile Witka musiał zadowolić się drugą rundą, gdzie przegrał z Michałem Czechem z Bielska Białej, o tyle Nikola Okopniak wciąż podtrzymuje swoją wysoką formę i „zgarnęła” cały turniej pokonując starsze od siebie zawodniczki.

Tymczasem na szczawieńskich kortach odbył się kolejny wojewódzki turniej klasyfikacyjny dla Skrzatów (do lat 12). W turnieju dziewcząt absolutną dominację potwierdziły dziewczyny z uzdrowiska zapełniając wszystkie stopnie podium. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Sławińska, która w bratobójczym pojedynku pokonała Natalię Kaczmarczyk. Na trzecim miejscu zameldowała się jedenastoletnia Klaudia Słomiana razem z reprezentantką ZTT Złotoryja Katarzyną Piechowicz. W turnieju chłopców znakomicie spisał się Sebastian Stalka, który wygrał całe zawody singlowe pokonując w finale Marcela Politowicza z Poznania 4/6, 7/6, 11/9 broniąc trzy piłki meczowe. W turnieju deblowym najlepsi okazali się Marcel Politowicz oraz Nikodem Nowik.