Imieniny: Józefa, Bogdana
Czytających: 4168

Wałbrzych: Mistrzowie Wałbrzycha w pięcioboju rzutowym

Sobota, 26 maja 2018, 14:53
Za nami I Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha o Puchar Prezydenta Miasta w Pięcioboju Rzutowym Mężczyzn Masters.

Pięciobój rzutowy składa się z następujących konkurencji: rzut młotem, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem i rzut ciężarkiem. Ciężar sprzętu zależny jest od kategorii wiekowej zawodnika. Punktację za poszczególne konkurencje dokonuje się w oparciu o współczynniki wiekowe.

Przy pięknej pogodzie, na terenach zielonych hali lekkoatletycznej przy ul. Chopina przygotowanych przez Aqua Zdrój, stanęli do rywalizacji zawodnicy z całej Polski, utytułowani wielokrotni mistrzowie Polski i Świata a także zawodnicy klubu LKS „Górnik” Wałbrzych.

Zawody o godz. 11:00 rozpoczął konkurs rzutu młotem, który wygrał Antoni Kargol M80 rzucając 39,02 m – 1084 pkt.. Zygmunt Bogusz M70 – 42,68 m – 919 pkt. uplasował się na drugim miejscu a Edward Zwolski M60 z wynikiem 47,50 m – 878 pkt. był trzeci.

W kuli najlepszy był Czesław Roszczak M75 uzyskując 932 pkt. pchnięciem na odległość 11,70 m. Na podium tej konkurencji znaleźli się: drugi Franciszek Karpiński M60 – 12,76 m i 864 pkt. i trzeci Michał Drohomirecki M80 – 9,78 m i 828 pkt.

Po dwóch konkurencjach punktacja przedstawiała się następująco:

Antoni Kargol – 1885 pkt.,

Czesław Roszczak – 1700 pkt.,

Zygmunt Bogusz – 1664 pkt.

W południe panowie rzucali dyskiem. Konkurencję wygrał ponownie Czesław Roszczak – 37,38 m i 945 pkt.. Kolejne miejsca zajęli: Edward Zwolski – 45,15 m i 828 pkt. i Jerzy Duber M60 – 44,92 m i 823 pkt..

Po rozegraniu 3. konkurencji prowadził Czesław Roszczak – 2645 pkt.. Za nim kolejno byli: Edward Zwolski – 2463 pkt. i Antoni Kargol – 2456 pkt.

Następną konkurencję – rzut oszczepem – wygrał zawodnik LKS „Górnik” Wałbrzych Michał Drohomirecki – 28,20 m i 724 pkt.. Drugi był Franciszek Karpiński – zawodnik i trener naszego klubu – 41,52 i 718 pkt.. Podium w tej konkurencji uzupełnił Piotr Jacyna M60 z Wałbrzycha – 40,72 m i 701 pkt..

Do ostatniej konkurencji – rzutu ciężarkiem – zawodnicy przystępowali w następującej kolejności:

Czesław Roszczak – 3339 pkt.,

Edward Zwolski – 3127 pkt.,

Antoni Kargol – 2981 pkt..

Kargol Antoni z wynikiem 16,49 m i 1111 pkt. wygrał ostatnią konkurencję rzutu ciężarkiem. Zaraz za nim znaleźli się Zygmunt Bogusz – 17,97 m i 1052 pkt. i ex aequo Czesław Roszczak – 14,60 m i 903 pkt. i Marek Stolarczyk M50 – 17,09 m i 903 pkt..

I Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha o Puchar Prezydenta Miasta w Pięcioboju Rzutowym Mężczyzn Masters po podliczeniu punktów wygrał zdecydowanie Roszczak Czesław ( UKS Olimpijczyk Pogorzela ) z wynikiem 4242 pkt.

Drugie miejsce zajął Antoni Kargol – 4092 pkt. z Wałcza.

Na najniższym stopniu podium stanął Edward Zwolski z Nowego Miasteczka– 4016 pkt.