Czytających: 5078

Kraj: Mistrzostwa Polski w Badmintonie

Czwartek, 18 kwietnia 2013, 14:55
W dniach 12–14 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w badmintonie w Solcu Kujawskim.

Dla Michał Szymczaka, zawodnika z Wałbrzycha, były to najważniejsze zawody w sezonie. Zawody te można potraktować jako udane.

Startowała w nich cała krajowa czołówka wraz z zawodnikami kadry Polski, którzy trenują na zupełnie innych zasadach i w zupełnie innych warunkach. W tym doborowym gronie Michał wywalczył brązowy medal w grze deblowej razem z zawodnikiem z Milicza.

W meczu o wejście do finału przegrali z zawodnikami kadry Polski. Pozostał jednak mały niedosyt, ponieważ w grze singlowej Michał Szymczak zajął piąte miejsce przegrywając walkę o medal po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku (21:19, 17:21, 19:21)z zawodnikiem z Pszczyny - medal był w zasięgu ręki. Jednak jego postawa i gra zasługują na wielkie słowa uznania.

Michał Szymczak jest pierwszym zawodnikiem z Wałbrzycha, który zdobył medal na Mistrzostwach Polski w Badmintonie. Mamy nadzieję, że jego dotychczasowa praca i sukcesy zostaną zauważone przez władze naszego miasta, ale również trenerów kadry Polski.