Zalogowanych: 5

Szczawno Zdrój: Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie ziemnym

Wtorek, 7 maja 2013, 15:09
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2013, 10:18
W dniach 4–5 maja na szczawieńskich kortach rywalizowały najzdolniejsze skrzaty i skrzatki z całego województwa.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami Dolnego Śląska młodych talentów objęła Poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Posłanka dokonała uroczystego otwarcia.

Najlepszym zawodnikiem turnieju chłopców został Teodor Szpejankowski (UKS LOB DAT), który w finale pokonał Michała Wargockiego (KS Matchpoint Wrocław) 6/0 6/3. Obaj zawodnicy grając ze sobą w parze sięgnęli po mistrzostwo w grze podwójnej pokonując w finale parę Nikodem Nowik/Jonasz Dziopak.

W turnieju chłopców MKS Szczawno Zdrój miał swojego reprezentanta Sebastiana Stalkę, który w grze pojedynczej dotarł do ćwierćfinału, a w grze deblowej do półfinału.

Turniej dziewcząt został zdominowany przez zawodniczki MKS Szczawno Zdrój. W całej drabince znalazły się aż cztery nazwiska reprezentujące lokalne barwy, a najlepsza w całych zawodach okazała się Nikola Okopniak (MKS Szczawno Zdrój), która pokonała w finale singla Zuzannę Czubę z Wrocławia. Na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Sławińska (MKS Szczawno Zdrój). W grze deblowej Nikola Okopniak/Natalia Kaczmarczyk (obie MKS Szczawno Zdrój) pokonały w finale wrocławską parę Joanna Magda/Zuzanna Czuba 6/3 6/4. Na trzecim miejscu w turnieju deblowym zameldowała się szczawieńska para Natalia Sławińska/Klaudia Słomiana.