MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Miś – przyjaciel dzieci

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 2 czerwca 2009, 20:25
Aktualizacja: 20:34
Autor: Szela
Fot. szela
Wałbrzyskie muzeum przygotowało prawdziwą frajdę dla maluchów na Dzień Dziecka.

Specjalnie dla nich otwarto dwie wystawy, w tym jedną szczególnie miłą sercu milusińskich. Jedną z sal wystaw czasowych wypełniły pluszowe misie, ukochana zabawka dzieciństwa każdego. Własną kolekcję misiów przyniosła do muzeum, pokazała i pozwoliła się pobawić znana wałbrzyska malarka i jednocześnie pracownik Muzeum, Barbara Malinowska.

Misiów są dziesiątki, małe i duże, gładkie i puchate, białe i kolorowe. Siedzą w skrzyniach i na półkach, czekając na dzieci. Misie były nie tylko na wystawie – taką maskotkę w miniaturze otrzymało na pamiątkę każde dziecko, które przyszło dziś do muzeum. Dzieci mogły również pooglądać swoich rówieśników na innej wystawie – obrazów Agaty Wróblewskiej-Boruckiej z Gdańska, dla której maluchy, to ulubiony temat twórczości artystycznej.

W kolorowym wernisażu wzięło udział około 60 uczniów ze szkół podstawowych nr 17 i 21 oraz zespołu szkonego nr 2 i szkoły gminnej z Jedliny Zdroju.

Wystawy będą jeszcze czynne – można je oglądać do końca czerwca.

Czytaj również

Mogli zrywać czy też nie?

Nowy bulodrom

Posprzątali park

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 3-06-2009 0:07
MISIU ... " po to misiem jest,zeby bylo kogo tulic,kiedy pada deszcz" Ta niezwykla zabawka ma ogromna moc,bo wszystkie dzieci MISIE KOCHAJA ! Piiipi rowniez,a w fajne dzieci z Walbrzyszka ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pechowa trzynastka

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Duda w Wałbrzychu

Przyjedzie Duda

Najpiękniejsze dolnoślązaczki