Czytających: 4353

Boguszów-Gorce: Miłosz Bochenek sławi Boguszów–Gorce

Wtorek, 7 października 2014, 10:39
Aktualizacja: 10:40
Boguszów–Gorce może się poszczycić kolejnym genialnym sportowcem. Do grona osiągających sukcesy sportowe mieszkańców miasta dołączył Miłosz Bochenek, Mistrz Polski w kategorii do 60 kg seniorów w Muay Thai.

Miłosz 1,5 roku temu zaczął swoją przygodę z Muay Thai oraz organizacją K1. W karierze pomaga mu nowy trener, pierwszy Polak, który został mistrzem świata w Muay Thai, Mariusz Cieśliński.

Swoją karierę bokserską rozpoczął w wieku 15 lat, a jego pierwszym trenerem został Zenon Kaczor. Miłosz brał udział w wielu walkach pięściarskich, jednak jego najważniejszym osiągnięciem było zdobycie brązowego medalu w XIX Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2006 roku. Rok później zdobył srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Elblągu.

Łącznie stoczył ponad 80 walk, a na swoim koncie ma wiele osiągnięć. Zdobył Puchar Seniorów w Kowalewie Pomorskim, III miejsce w turnieju PZB Wrocław w kategorii 57 kg oraz otrzymał tytuł najlepszego zawodnika OKS Podzamcze na Turnieju Barbórkowym.

1,5 roku temu zaczął swoją przygodę z Muay Thai oraz organizacją K1. W karierze pomaga mu nowy trener, pierwszy Polak, który został mistrzem świata w Muay Thai, Mariusz Cieśliński. Zaangażowanie i ciężkie treningi opłaciły się – w czerwcu 2014 roku Miłosz został Mistrzem Polski w kategorii do 60 kg seniorów w Muay Thai w Świebodzicach. Nie osiadł jednak na laurach i szykuje się do kolejnych turniejów.