MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Miliony na drogi

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Niedziela, 27 grudnia 2009, 7:37
Aktualizacja: 14:06
Autor: Paw
Fot. archiwum
Samorządowcy Szczawna–Zdroju pozyskali kolejne środki finansowe spoza budżetu gminy na remonty dróg. Uzdrowisko rozwija się i z roku na rok poprawia swój wizerunek.

Przypomnijmy, że z pieniędzy pozyskanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przebudowane zostały już ulice Henryka Sienkiewicza i Juliusza Słowackiego. Nawierzchnie zostały odwodnione, powstało nowe oświetlenie uliczne na tych ulicach, powstały również zatoki postojowe. Nowy wygląd uzyskał również Park Szwedzki. Po remoncie alejki parkowe oraz oświetlenie parku wyraźnie zyskały na atrakcyjności.

Teraz samorządowcy mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Szczawno-Zdrój pozyskało 2.995 tys. zł na remont Alei Spacerowej. Pieniądze te udało się pozyskać z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Narodowego Program Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. popularnych schetynówek.

Pozyskane blisko 3 miliony złotych to połowa sumy, jaką uzdrowiskowa gmina zamierza zainwestować w przebudowę Alei Spacerowej. Dla Szczawna-Zdroju jest to bardzo istotna ulica, bowiem prowadzi ona do Dworzyska. Remont ma poprawić wizerunek gminy w oczach turystów i kuracjuszy, którzy są dla handlowców ze Szczawna-Zdroju najważniejszymi klientami.

Remont Alei Spacerowej obejmuje wymianę nawierzchni na ponad 1,5 kilometrowym odcinku. Przy okazji wymieniona zostanie również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Nowy wygląd będą miały również chodniki.
Samorządowcy uzyskali już wszelkie pozwolenia na wykonanie planowanych robót, a to oznacza, że rozpoczną się one i zakończą w 2010 roku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wymarzone wakacje

Sprzęt dla strażaków

Interaktywne gry

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

Promesy na sprzęt

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Utrudnienia na Długiej

Rozwaga nad wodą