Szczawno Zdrój: Mikołajkowy Weekend pod szczęśliwym znakiem MKS–u

Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:14
Aktualizacja: 11:17
Miniony weekend szczawieńska sekcja tenisa ziemnego rozpoczęła od wspólnego seansu w kinie, gdzie coroczną tradycją bilety funduje ŚW. Mikołaj.

Znakomity weekend szczawieńskich zawodników. Emocje zaczęły się już od soboty, kiedy to w Ściegnach rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 18, a na starcie zameldowała się Aleksandra Rojek. Ola sobotnią rywalizację zakończyła awansem do półfinału. Tymczasem w Legnicy w sobotę odbywała się trzecia odsłona Turnieju dla dzieci MP5 Trophy (O Puchar Michała Przysiężnego), gdzie barw MKS-u bronił Filip Kosiński, który w kategorii czerwonej w walce (po awansie ze strefy grupowej)o półfinał uległ Patrykowi Sarneckiemu 5/7, 11/9, 7/5. Niedzielne zmagania to już koncert naszych zawodników. Dzieła dokończyła Ola Rojek, która w półfinale pokonała Izę Kunat 6/0, 6/2, a w finale Karolinę Szmit 6/2, 6/1. Na kortach wałbrzyskiego PEC-u zorganizowano Mikołajkowy Turniej dla dzieci. W kategorii czerwonej najlepszy okazał się Kamil Feledyn MKS Szczawno Zdrój, który pokonał w finale Klaudię Owcarz również MKS Szczawno Zdrój. W kategorii pomarańczowej najlepszy był również zawodnik MKS Szczawno Zdrój Dawid Okopniak, natomiast w kategorii zielonej wysokie drugie miejsce zajął Bartek Feledyn.