MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mikołaj u Sióstr Niepokalanek

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 grudnia 2010, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Iwona Ziółkowska
Fot. Iwona Ziółkowska
Mikołaj w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu to coś więcej niż powszechne w szkołach losowanie i wzajemne obdarowywanie się prezentami w klasach.

Na zabawę Mikołajkową zostały zaproszone dzieci z Sobięcina. Uczennice, aby zebrać potrzebne na ten cel pieniądze, kwestowały w Realu i Kauflandzie. Sprzedawały również ciasta własnego wypieku. Pięknie zdobionych pierników nie powstydziłby się zawodowy cukiernik. Na sprzedaż zostały też przeznaczone ozdoby choinkowe wykonane z makaronu. Nie można odmówić dziewczynom zmysłu artystycznego patrząc na gotowe wyroby. Jedna z sióstr podkreślała w rozmowie, że pomoc dzieciom z ubogich rodzin jest tematem kontrowersyjnym. Większość ludzi odnosi się pozytywnie do takich akcji. Są jednak i tacy, dla których istotniejsze jest ocenianie rodzin niż pomoc dzieciom.
- Nie jest winą, ani zasługą dziecka, że ma takie czy inne dzieciństwo, a każdy z nas może przyczynić się do tych kilku chwil radości – mówią inicjatorzy akcji.

Ogółem udało się przygotować imprezę i paczki dla 156 dzieci. Ze względu na tak dużą ilość dzieci, zabawa przebiegała w dwóch turach. Składała się na nią inscenizacja zapoznająca dzieci z genezą tradycji Św. Mikołaja, zabawa taneczna oraz wręczenie paczek przez Mikołaja.

Przedstawiony tu Mikołaj nie zasiadał w saniach zaprzęgniętych w latające renifery. Nie wpadał do domów przez komin. Nie pracowały dla niego elfy, ani krasnoludki. Był człowiekiem oddanym Bogu i kochającym ludzi. Biskupem Miry został z woli mieszkańców tego miasta. I taki też wizerunek miał Mikołaj rozdający dzieciom paczki - biskupi strój z nieodłącznym atrybutem w postaci pastorału.

Czytaj również

Falstart Górnika

Niezwykły jubileusz

Motoryzacyjny zlot

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~zosia 8-12-2010 10:18
Pięknie :-)
~Ania 8-12-2010 14:38
Super:):) Gratulacje dla organizatorek !
~Rosa 8-12-2010 18:59
Przepiękna akcja! Podziwiam!
~Amelia 8-12-2010 19:49
Wreszcie nie wielki krasnal, a prawdziwy biskup. Wielkie dzięki:)
~a 9-12-2010 11:45
nareszcie prawdziwy Święty Mikołaj a nie dziadek w czerwonej czapeczce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ratują koźlęta

Uroczyste obchody

Smaki Aglomeracji

Zatrzymanie Jakuba A. okazało się zasadne

Kuchciński nie zaszkodził