MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Mieszkaniec Wałbrzycha na widok patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry na drodze

Wiadomości: REGION
Wtorek, 26 września 2017, 10:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Przed kilkoma dniami, na terenie gminy Świdnica, policjanci Posterunku Policji w Słotwinie zatrzymali do kontroli kierowcę będącego najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy, co zostanie jeszcze zweryfikowane w wyniku badań krwi.

W jednej z miejscowości na terenie gminy Świdnica, policjanci Posterunku Policji w Słotwinie zauważyli kierującego pojazdem marki Mercedes, który na widok patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry na drodze. Niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli przypuszczając, iż kierujący jest pod wpływem alkoholu.

38-letni kierowca, mieszkaniec Wałbrzycha, okazał się jednak trzeźwy, choć jego zachowanie wskazywało, iż jest pod wpływem jakiegoś środka. Kolejne ustalenia, w tym oświadczenie mężczyzny, pozwoliły na stwierdzenie, iż znajduje się on najprawdopodobniej pod wyraźnym wpływem amfetaminy. Aby dokonać ostatecznej weryfikacji, w toku dalszych czynności wymienionemu pobrano krew do badań.

Przy zatrzymanym ujawniono także woreczek z białym proszkiem, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się iż, zabezpieczona substancja to amfetamina. Ponadto w toku czynności procesowych z 38-latkiem w trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli jedną sztukę krzewu konopi indyjskiej. Roślina zostanie poddana dokładnym badaniom laboratoryjnym.

Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje Sąd. Zatrzymany odpowie za posiadanie narkotyków, a także za prowadzenie pod wpływem środka odurzającego, jeśli wyniki badań krwi będą pozytywne.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Połakomili się na laptopy

Dolny Śląsk liderem

Wałbrzych Centrum

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~torzawa 26-09-2017 12:36
tylko niech podlewaja to drzewko bo to bylo drzewko szczescia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lokale na sprzedaż

Życzenia dla pielęgniarek

Powrót za kraty

Staranował radiowóz

Sąsiad złodziej