MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Mieszkańcy Głuszycy na pielgrzymce

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Środa, 4 sierpnia 2010, 12:26
Aktualizacja: 17:09
Autor: red
Uczestnicy pielgrzymki
Fot. Urząd Miasta Głuszyca
W grupie ósmej VII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej do Częstochowy idą mieszkańcy Głuszycy oraz goście z Ukrainy.

Blisko stuosobowa rozśpiewana grupa nr 8 z Dekanatu Głuszyca, do którego należą też m.in. Świerki i Jedlina -Zdrój, ruszyła w drogę 30 lipca.

W pielgrzymce uczestniczą starsi, młodsi i dzieci - niektórzy całymi rodzinami, a do pokonania mają kilkaset kilometrów. Jako jedna z dwóch grup diecezji świdnickiej do celu dotrą dopiero za 11 dni. W grupie 8 pielgrzymuje także siedem osób z Ukrainy, których przyjazd do Polski zainicjowała, idąca także w pielgrzymce, siostra Jadwiga, głuszyczanka, pełniąca na co dzień swoją służbę właśnie na Ukrainie. Przyjazd gości zza wschodniej granicy był możliwy dzięki pomocy parafian. Przewodnikiem ,,ósemki" jest ks. ks. Grzegorz Umiński z parafii Chrystusa Króla.

Pątnicy do celu dotrą 9 sierpnia. Można ich wesprzeć modlitwą - codziennie Apele Jasnogórskie odbywają się o godzinie 17.00 kościele pw. Chrystusa Króla oraz o godzinie 20.00 w kaplicy św. Józefa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powiat w walce z pandemią

Czy wrócą do pracy?

Lokale na sprzedaż

Ranking kredytów gotówkowych

Dolny Śląsk liderem

Raport prezydenta

Szkoła pnie się w górę

Pamiętali o ofiarach