MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mieszkańcy Boguszowa–Gorc mogą ubiegać się o dotacje

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 26 marca 2019, 10:53
Autor: red
Fot. UM Boguszów–Gorce
W latach 2018–2022 jest realizowany program udzielania dotacji zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Boguszowie–Gorcach z dnia 28 maja 2018 roku w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji celowych na realizację przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz sposobu ich rozliczenia.

Na rok 2019 w budżecie Gminy zostały zabezpieczone środki w wysokości 550 tys. zł. W związku z czym przewidziano, że dotacja zostanie udzielona 78 osobom. Podstawą do wypłacenia dotacji jest podpisanie umowy z Gminą, która jest załącznikiem do w/w uchwały, wykonanie inwestycji polegającej na wymianie ogrzewania (przez Wnioskodawcę) oraz rozliczenie zakończonego przedsięwzięcia w terminie wskazanym w umowie.

Wnioski znajdujące się na liście rezerwowej mogą zostać wskazane do dofinansowania w przypadku rezygnacji z realizacji przedsięwzięcia znajdującego się na liście do dofinansowania lub w przypadku zwiększenia przeznaczonych na ten cel środków w budżecie gminy.

Po wyczerpaniu się środków finansowych w danym roku, wnioski znajdujące się na liście rezerwowej zostaną poddane ponownej ocenie podczas kolejnego naboru bez konieczności ponownego składania wniosku o dofinansowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
2
22%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Dziurawy Sobięcin

Społeczność włącza się w odbudowę ZPL–u

Chcą zlikwidować piece

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Emil 26-03-2019 21:11
Wreszcie zobaczyli, że im poprzednicy zostawili kasę w budżecie na dofinansowania:) Ludzie ile ta nieudolność jeszcze potrwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Toyota nagrodzona

Rozmawiali na temat bezpieczeństwa

Piłkarska klasa okręgowa: MKS blisko spadku

Strefa Sztuki – dzień trzeci