MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mieszkała u Kadafiego

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 lutego 2019, 12:46
Aktualizacja: 14:50
Autor: red
Fot. użyczone
Wczoraj w Kawiarni Art Cafe – Pod Pretekstem w Wałbrzychu, przy ul. Rycerskiej 1 odbyło się ciekawe spotkanie z podróżniczką Dominiką Floryan, która opowiedziała o swoich wyprawach, przygodach podczas wyjazdów.

Jako dziecko mieszkała chwilę u Kadafiego, czyli w Libii kiedy jej tata był na kontrakcie. Zafascynowały ją wtedy różnice kulturowe, geograficzne i zaczęła tworzyć swoje plany na podróże po świecie. Odwiedziła Filipiny oraz Chile, gdzie była goszczona w domu starców, weszła na LaCampanę – górę Darwina, głaskała ptaszniki w naturalnych warunkach. Mieszkała z tubylcami Kikuju w Kenii, była wolontariuszką w sierocińcu w którym mieszkały dzieci z HIV, podróżowała także po Zanzibarze i na południu Kenii blisko Kilimandżaro, a po drodze, niechcący pokochała Masajów. Od kilku lat także regularnie odwiedza Indie robiąc tysiące kilometrów, zawsze zaczynając od Kalkuty i odwiedzając niepełnosprawne dzieci z sierocińca Matki Teresy.

W 2018 roku, po 10-ciu latach wróciła do Tanzanii, aby spełnić marzenie z dzieciństwa: najeść się śniegu niemal na Równiku i stanąć na Dachu Afryki. Od stycznia ubiegłego roku już kilka razy odwiedziła Afrykę, wiele miejsc, wiosek masajskich, góry, wybrzeże, rezerwat Ngorongoro i planuje dalsze podróże. Unika luksusów, gwiazdek nad hotelowymi wrotami, wypolerowanych sztućców i miejsc z folderów turystycznych...

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
1
11%
Dziwi
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
56%
Przeraża

Czytaj również

Wiele się dzieje w gminie Mieroszów

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Festiwal Tańca na finiszu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Alek 18-02-2019 5:47
Spełnić swoje marzenia i najeść się śniegu?😂😅😱😵

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Możesz zagłosować na swojego proboszcza

Nauczyciele jednak będą strajkować

Wiosna popiera nauczycieli

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Wałbrzych będzie kontynuował rewitalizację