MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Miejski program nauki pływania ma spowodować, ze każdy wałbrzyski uczeń będzie umiał pływać

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 października 2011, 14:17
Aktualizacja: 15:22
Autor: PAW
Fot. PAW
Oczywiście chodzi o uczniów, którzy będą kończyć naukę w szkole podstawowej. Program zacznie być realizowany już od 2 listopada bieżącego roku.

Dziś w Ratuszu prezydent Roman Szełemej, jego zastępca Zygmunt Nowaczyk oraz dyrektor wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a więc Mariusz Gawlik, zaprezentowali pilotażowy program zatytułowany „Miejski program nauki pływania w Wałbrzychu”.
- Ten program ma wejść na stałe do życia młodych wałbrzyszan - mówi Roman Szełemej. – Ten pierwszy rok ma nam pozwolić zebrać doświadczenia na przyszłe lata.

Zygmunt Nowaczyk uważa, że teraz jest czas na wypracowanie pewnych wzorców i procedur, które będą skutecznie realizowane w przyszłości.
- W tym roku szkolnym będziemy korzystać z pływalni przy PSP nr 21 przy ulicy Grodzkiej oraz z basenu przy PSPS nr 10 przy ulicy Ogrodowej – mówi Nowaczyk. – Mamy nadzieję, że po wybudowaniu Aqua-Zdroju, projekt będzie realizowany na miarę oczekiwań wałbrzyszan.

Celem tego przedsięwzięcia jest to, by wszystkie wałbrzyskie dzieci kończące naukę w szkole podstawowej umiały pływać. W tym roku szkolnym projektem zostaną objęci uczniowie klas drugich szkół podstawowych. Wezmą oni udział w 15 zajęciach (1 godzina tygodniowo).
- Ten projekt obejmuje m.in. szkoły z Podgórza, Białego Kamienia czy Sobięcina, a więc dzielnic, gdzie basenów nie ma – mówi Mariusz Gawlik, szef wałbrzyskiego OSiR-u. – Zapewniamy bezpłatny dowóz na basen i naukę pływania pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Szkoły, które wezmą udział w tym pilotażowym projekcie, zostały podzielone na dwie grupy: PSP nr 21, PSP nr 5, PSP nr 17, PSP nr 2, PSP nr 6, PSP nr 12, ZSP nr 2 oraz dwie klasy PSP nr 28, uczestniczyć będą w zajęciach w okresie od 2 listopada tego roku do 9 marca 2012. Natomiast pozostałe szkoły będą uczestniczyć w projekcie w okresie od 11 marca do 30 czerwca przyszłego roku.

Czytaj również

To już rok!

Problemy Podgórza

Szkolą ratowników

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Ula 20-10-2011 15:09
I w ten fantastyczny sposób z gminnych pieniędzy będziemy utrzymywali twór Aqua Zdrój.A miał się samofinansować jako spółka.
~nie xionc 20-10-2011 18:28
Nic z tego nie będzie, kasa pójdzie na rachunek za komórke prezydenta.
~ 20-10-2011 22:16
Ten Gawlik to sie trzyma na stołku. Już nie wie co wymyśleć byleby tkwić na stołku. Szełem wywalił wszystkich a jedynie ten sie ostał wiec wymyśla nierealne rzeczy.
~:) 22-10-2011 15:21
Ciekawe kto by tak najlepiej pasował Wałbrzyszanom ? Na wszystko narzekają :(
~ 29-10-2011 0:26
Bat i na pływalnię, bo Prezydent każe, a co jeśli ja nie chcę, żeby moje dziecko pływało ?????????????????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pola Nadziei

Zrezygnujcie z plastiku!

Paranienormalni już jutro!

Koalicja zmobilizowana

Nietuzinkowa postać