MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Międzynarodowe Święto Białej Laski w Głuszycy

Wiadomości: Głuszyca
Środa, 12 października 2011, 7:02
Aktualizacja: 12:07
Autor: RED
Fot. użyczone
Starosta Wałbrzyski Robert Ławski w imieniu mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego złożył życzenia członkom głuszyckiego i wałbrzyskiego oddziału Polskiego Związku Niewidomych, a na ręce prezes oddziału Bogumiły Kochanek wręczył kwiaty oraz audiobooki. Spotkanie przy kawie i ciasteczku miało miejsce 11 października w głuszyckim Centrum Kultury.

- Cieszę się, że Państwo wspólnie się spotykają, że nie zamykają tylko w czterech ścianach i mogą liczyć tutaj, w tym kole, na wsparcie – mówił podczas spotkania Starosta Wałbrzyski Robert Ławski. Na ręce prezes Bogumiły Kochanek wręczył kwiaty oraz audiobooki: - Prezent nieprzypadkowy, bowiem wszyscy wiemy, że w wśród członków koła jest osoba, która dwa razy z rzędu zdobyła najwyższe miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Na Recenzję Książki Mówionej – dodał Starosta, wskazując na Czesława Lipińskiego, obecnego na spotkaniu członka głuszyckiego koła PZN.

Podczas uroczystości za pomoc osobom niewidomym i niedowidzącym uhonorowano odznakami ,,Przyjaciel Niewidomych” dwie osoby: Renatę Sokołowską dyrektor głuszyckiej biblioteki oraz Danutę Grzesiak. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował zespół ,,Trubadurzy”, składający się z członków wałbrzyskiego oddziału PZN.

PZN liczy w Polsce ponad 65 tys. członków i jest najbardziej reprezentatywnym stowarzyszeniem środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Pod niezmienioną nazwą „Polski Związek Niewidomych” działa od 1951 roku, stąd też w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Głuszycki oddział PZN zrzesza blisko stu członków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niepewny los basenu

Obchodzili rocznicę

Wyraźnie na PiS

Większość za rządzącymi

Zrezygnujcie z plastiku!

Kamieniecka oddana

Nietuzinkowa postać

Nobel dla Tokarczuk!