MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Miasto wesprze uczniów

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 5 kwietnia 2020, 9:21
Aktualizacja: Wtorek, 7 kwietnia 2020, 8:48
Autor: red
Fot. archiwum
– Od początku pandemii mieliśmy cztery zachorowania na terenie Wałbrzycha i Powiatu Wałbrzyskiego. Jak pamiętamy, ponad dwa tygodnie temu jedna osoba zmarła. Dobra informacja jest taka, że mamy dwóch ozdrowieńców – informuje prezydent Roman Szełemej.

- Zostańmy w domy. Unikajmy kolejek w sklepach. Czasem mam wrażenie, że nie wszyscy muszą tam być. Czasem niektórzy chodzą na zakupy codziennie, co nie ma uzasadnienia. Kilka tysięcy maseczek trafiło do naszych seniorów. Kolejne będziemy rozdawać w następnych dniach. Jutro ogłosimy nowy program wsparcia dla uczniów, którzy muszą sprostać trudnemu wyzwaniu, jakim jest uczenie się w domu. Ułatwia to dostęp do własnego laptopa i internetu. Około15 procent wałbrzyskich dzieci nie ma dostępu do własnego narzędzia. Zgłosiliśmy się do programu rządowego na 3 miliony złotych, ale otrzymaliśmy zaledwie 100 tysięcy złotych. Dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce i będziemy wspierać uczniów z wałbrzyskich szkół. Zachęcam do zamawiania żywności na wynos w wałbrzyskich barach, pizzeriach, bo to daje szanse na utrzymanie miejsc pracy w tych lokalach. Czas po pandemii będzie trudny, ale my ogłaszamy kolejne przetargi. Inwestycje będą prowadzone i kontynuowane.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Kibice chcą remontu

Chcą pieniędzy na stadion

Biuro Komunikacji po nowemu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Plastikowy Romek 5-04-2020 13:46
Maseczki to JA.Ostrzeżenia sanepidu, to nie sanepid, to wszechwiedzący JA.Chcę więcej kasy od tego wstrętnego Pisu, to nie dają.Za to inwestycje idą- to znowu JA. Taka wirusowa autopromocja na ludzkim nieszczęściu. Jak zwykle.
~prawda czasu prawda ekranu 5-04-2020 13:52
Od kilku lat - o czym informował i chwalił się ratusz - wraz z Fundacją Edukacji Europejskiej z Wałbrzycha realizowane są programy (za środki unijne i wkład miasta) na rzecz placówek oświaty w Wałbrzychu oraz pomocy w edukacji. Szkoda, że przez te wszystkie lata wydając około 25 mln zł, ani fundacja ani ratusz nie zdiagnozował potrzeby skierowania choć minimalnej pomocy w tym kierunku. Ciekawe dlaczego? Ale nic straconego, można coś zrobić teraz. Bo chyba pomożecie - prawda?
~Yogi 5-04-2020 18:38
Tytuł " Miasto wesprze uczniów" Ale w artykule jest na ten temat dwa zdanie - ogłosimy coś później... Może lepiej się przygotować a nie ogłaszać, że coś się kiedyś ogłosi...
~ 6-04-2020 6:34
To w jaki sposób Romuś wesprze wałbrzyskich uczniów? Bo ten propagandowy artykuł o tym nie wspomina😂

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remontują dworzec

Przelew dla Wałbrzycha

Dumni z porcelany

Wyremontowane chodniki

Nabór do policji