MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Miasto się zmienia

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 stycznia 2020, 6:39
Aktualizacja: Sobota, 4 stycznia 2020, 9:57
Autor: red
Fot. ZDKiUM Wałbrzych
Koniec roku to czas podsumowań, ale także planów na nadchodzące 12 miesięcy.

- Ubiegły rok był bardzo ważny dla Wałbrzycha. Po wielu latach starań udało nam się rozpocząć jedną z największych inwestycji w historii naszego miasta - budowę zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. Inwestycja ta wsparta jest dofinansowaniem unijnym w wysokości prawie 300 mln złotych, a jej budowa potrwa jeszcze półtora roku. W nadchodzącym roku rozpoczynamy kolejny duży i ważny remont infrastruktury drogowej. Długo wyczekiwana kompleksowa modernizacja ulic 1 Maja i Zachodniej kosztować nas będzie ponad 41 mln zł i potrwa do 2022 roku. Pieniądze na jej realizację w 85 proc. pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To, że nasze miasto się zmienia, jest w dużej mierze zasługą Unii Europejskiej i proszę, aby Państwo o tym pamiętali - mówi prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

32
59%
Cieszy
2
4%
Hahaha
3
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
9%
Złości
11
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Car z wizytą w Książu

Szukają aktorów

Casting wokalny

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~Henk 2-01-2020 11:12
I proszę pamiętać,, Łuni'' bo my wg TVN nic nie dajemy tylko bierzemy
~księgowy 3-01-2020 17:55
do: ~Henk (11:12)
Unia Europejska to najgorsze bagno i przestępczy twór.
~Facio 2-01-2020 11:36
Jeszcze rok dwa i to my będziemy musieli dokładać Bułgarom i Rumunom do obwodnic. Proszę pamiętać cytuję.
~v7 2-01-2020 11:48
Unia zrobiła sobie kolonie z byłych krajów RWPG, ręką Lewandowskiego i Balcerowicza sprzedali wszystko za free, zachód wszedł na czysty teren z bankami, przemysłem, przetwórstwem, elektroniką, marketami, prasą itd itp. A co mamy z Unii haha barierki, muzea i kawałki asfaltu. Piękna ta Unia, bogata UK uciekła mimo swojego przemysłu, a tutaj dalej się lemingon wtłacza, że gdyby nie Unia, taa, to posadki uciekną i cała biurokracja z durnymi projektami. Jak tam system ITS już dobrze działa 😀😀😀 a nie przecież jest nowe cudo, to zapewni zysk InWałbrzych, na początek skontaktujcie się z Siemoniakiem, POdobno ma jeszcze 10tys tablic Mendelejewa, przydadzą się 😀
idler73 2-01-2020 12:24
W przeciwieństwie do Ciebie pamiętam Polskę przed UE, ba pamiętam nawet tą z czasów PRL i wiesz co, widzę jak ten kraj bardzo się zmienił, na lepsze. Rewitalizowano miasta, wybudowano drogi, otwarto rynki pracy, dzięki którym w latach 2005-2007 wyjechało mnóstwo ludzi (pamiętasz kto wtedy rządził ?) i dzięki czemu zaczęło spadać bezrobocie w Polsce. Pojawiło się więcej inwestycji, szkół, szpitali itd. Trzeba być naprawdę krótkowzrocznym niedouczonym ignorantem, żeby tego nie dostrzec. W dniu dzisiejszym NA SZCZĘŚCIE jesteśmy w UE, dzięki temu, banda katolicko - faszystowskich oszołomów nie może zaprowadzić rządów w stylu putinowskim, co niechybnie by się stało gdyby pisiakom oddać pełnię władzy. Na szczęście rządy pisackie powoli się kończą, wspomnieniem błędnych wyborów staną się więc Banaś, Piotrowicz, Pawłowicz, Maciarewicz, byleJaki i jego właściciel ZERO o moich ulubieńcach Suskim, Jenocie i Pięcie nie wspomnę, wróci normalność.
~gohciu 2-01-2020 13:56
do: idler73 (12:24)
Szanowny Panie, ja również jestem osobą pamiętającą PRL. Również w lokalnym wydaniu. I wiele się zmieniło. Niekoniecznie na lepsze. "Odpucowane" budynki i kamienice w centrum, UPADEK kopalń, huty szkła, o zgrozo - MPK i PKS, zatłumienie miasta tzw. "galerią" ( ul. Sienkiewicza, Słowackiego i Rynek ! są martwe ) jest niesłychane. Wystarczy pojechać do Świdnicy, Strzegomia, Dzierżoniowa, Kłodzka... Co tam jest? O Wiele lepiej niż w mieście już teraz powiatowym. Nie musi Pan zgadzać się z moją oceną ale proszę nie "piać" na cześć... nie wiem czego:). Wcześniejszy wpis miał za dużą "objętość" więc nie mogłem go opublikować. Objętość tematu wymaga dyskusji a nie,siłą rzeczy wyrywkowych komentarzy. Pozdrawiam Pana!
~Niezalogowany 2-01-2020 16:42
do: ~gohciu (13:56)
Likwidację kopalń, PKS itd wykonano za czasów rządów w Wałbrzychu pozostałości po PZPR - jeżeli dobrze pamiętam. Kto zarządzał spółka Prim ???
~ 2-01-2020 15:27
do: idler73 (12:24)
Jak się czyta te twoje kolejne wypociny to słowo OSZOŁOM idealnie pasuje do ciebie. Powinieneś udać się jednak do psychiatry.
~v7 2-01-2020 13:38
Oczywista oczywistość, że to kaczor sprzedał, cukrownie, cementownie, fabryki, huty, przemysł tytoniowy, spirytusowy, zkikwidalowal komisariaty, PKS, stocznie zamknął, Telekomunikację sprzedał, Ciech. Taaa to wszystko kaczor zrobił, nawet KGHM chciał sprzedać za 400mln. LOT mu się nie POdobał, elektrociepłownie, skupy rolne, PKP Energetyka, polskie nagrania, cholera ile ten kaczor zniszczył, przez te dwa lata haha Liberałowie przy planie Sascha sprzedali wszystko co miało wartość, a ludziom wmówiono, że to nierentowne, jak kopalnie w Wałbrzychu, czy siarka w Tarnobrzegu, i tak ze wszystkim. 2005 to był rok po wejściu do Unii, przy braku pracy w Polsce, lub pracy dla zachodnich korpo za grosze, to ludzie wyjeżdżali, rozumiem że gdyby nie rządził kaczor, to nikt by nie wyjechał, tak szczególnie ludzie z małych miasteczek którym Lewandowski pozamykał wszystkie małe fabryki. Rozwinięty kraj haha przypominam budowę autostrad, rząd PO już rozliczył się z podwykonawcami, a w naszym mieście zapłacono za Aqua firmie z Bydgoszczy, a nie firma padła, to po co oddawać. Porcelana i pobliska Diora w której pracowało ponad 3tys osób, to są rządy cudownych reformatorów, ale wiem kraj się rozwija i gdyby nie kaczor, to miasta byłyby POzłacane 😀😀😀 A teraz kwik, miasto mówi, przecież państwo ma dać, nam brakuje, trzeba było udziałów nie sprzedawać w spółkach które przynosiły zysk, to byłoby na wszystko, a tak odwracanie kota ogonem, najpierw sprzedaj, a później mów nie mam haha jak sąsiad sprzeda dobrze prosperujący sklep za 10 zł to dasz mu na nowy, czy powiesz, że jest idiotą
~ksiegowy 2-01-2020 14:18
do: ~v7 (13:38)
Wszystko prawda , ale należy pamiętać ze za Kaczora dokonują się takie same kradzieże i przewaly jak za PO.Np w grudniu wygaszono wielki piec w Nowej Hucie;to jest śmiertelny cios w polska metalurgie . Rząd PiS nie obronił . Reszta się zgadza , czy PO czy PiS to pełnią oni funkcje Kapo z niemieckiego koncentraka.
~v7 2-01-2020 14:48
do: ~ksiegowy (14:18)
Tak tylko, że ta spółka już dawno nie należy do skarbu państwa, jedyne co dobre, to zapewnienie przeniesienia pracowników na inne działy. W sumie, to podziwiam ludzi, którzy walczą o system, gdzie w każdym mieście musiało wyjeżdżać tys ludzi za chlebem, co było dramatem wielu rodzin, a teraz mówią, że się robi haha na kredytach, które ciągną każde miasto w dół, a koniec będzie taki, że banki zabiorą ziemię ze wszystkim co stoi, wasze ulice, nasze kamienice, ot cała filozofia, a na razie walczymy z plastikiem, co tam długi haha
~v7 3-01-2020 11:18
do: ~v7 (14:48)
I dlatego zamknięto wjazd do rynku, a na dole postawiono Aldi i Netto, żeby uwalić zwykłego sprzedawcę, to też zrobił kaczor haha
~v7 3-01-2020 11:32
do: ~v7 (11:18)
~Miki szpitale, ktoś długów w nich narobił, zamiast oddłużać robiło się wszystko żeby uwalić, co mówiła Sawicka, będą przekształcenia i wałki na szpitalach, tam gdzie rządziło PO szpitale były zadłużane na potęgę, patrz Sawicka, szkolnictwo, to chyba nie kaczor likwidował zawodówki i z każdego tumana zrobiono maturzystę z możliwością studiów, jak to wygląda, każdy wie, pisać nie potrafią, ale studia ma haha, to też kaczor zrobił,
~Do ksiegowego 2-01-2020 18:23
do: ~ksiegowy (14:18)
Zmian Nicka,bo aż oczy szczypią jak się twoje bzdury czyta. Czy jak ludzie przestaną kupować sandały, które użyjesz masowo,bo modne są kozaki w mniejszych ilościach, to dalej będziesz trzymał swoich 5 pracowników od sandałów i płacił im pensje? A może jak powiedzą Ci w twarz:"Protestujemy przeciwko wstrzymaniu produkcji" to wypłacisz im dodatkowe nagrody i 13kę,?A,nieee,napiszesz w fejkzbuku odezwę do narodu,że to wina kaczora. Co TVN potrafi zrobić z ludzi...
~ksiegowy 3-01-2020 7:49
do: ~Do ksiegowego (18:23)
Przemysł ciężki to strategiczny sektor i tu interwencja PISo rządu była jak najbardziej pożądana w przypadku Nowej Huty , to jest karygodny błąd w najlepszym stylu Balcerowicza . Szycie butów to przemysł lekki i tu kapitalizm i brak interwencji rządu jest jak najbardziej pożądany.
~Miki 2-01-2020 17:46
do: ~v7 (13:38)
Za kaczora zlikwidowali szpitale,pogotowia, areszty, markety, teraz przyjdzie czas na małych przedsiębiorców bo opłaty są kosmiczne ! Duże zakłady też padaja jak Huta ! Szkolnictwo też kulawe, będzie niewykształcony motłoch i to będzie najgorsze, cofnięcie kraju o 100 lat.
~Pol 4-01-2020 19:56
do: ~v7 (13:38)
Czytając tę komentarze zastanawiam się czy one pisane są świadomie czy pod wpływem propagandy czy to TVP lub TVN. Czy wszystkim komentującym nie przychodzi do głowy że są manipulowani.Przecierz od 30 lat Polska rządzą te same opcje polityczne one tylko zmieniają nazwę.Nikomu nie przychodzi do głowy że od 30 lat głosują na te same gęby.Jesteśmy wykorzystywani ale wiekszość nie zdaje sobie z tego sprawy.
~Observer 2-01-2020 14:56
Trasa kończy się na skrzyżowaniu z ulicą Moniuszki i de facto niewiele zmienia w układzie drogowym miasta na plus. Ekonomicznie nie ma żadnego wpływu, bo kopalni i hut nie ma, a nowe zakłady wzdłuż trasy nie powstaną, bo demografia miasta leci na łeb, pod miastem nie ma złóż złota, a sama ulica jest tak blisko granicy Szczawna Zdroju, że o jakiejkolwiek większej działalności można zapomnieć.
~HAZAEL 2-01-2020 15:31
To wszystko dzięki Romanowi Szełemejowi!!! To on wyciągnął Wałbrzyszan z nędzy. Dzięki niemu nie żyjecie jak zwierzęta. Zobaczycie on pogoni te wszystkie PiSiory i w kraju będzie się żyło dostatnio.
~HAZAEL 2-01-2020 20:35
do: ~HAZAEL (15:31)
A ten dalej zafascynowany mną dalej używa mego Nicka.
~HAZAEL 3-01-2020 12:47
do: ~HAZAEL (20:35)
Ludzie są mną zafascynowani podobnie jak Romanem Szełemejem. Plusy na.mnie to plusy na mojego prezydenta. Sam sobie kilka dodam.
~ 2-01-2020 16:37
Czerwona stonka fuj
~zyga 3-01-2020 10:12
Wszystko dzięki Szełemejowi >Ludzie to Szełemej jest w każdym mieście, gminie czy powiecie ??Inne miasta nic nie remontują nie rozwijają sie ,tylko Wałbrzych ? Wy siedzicie w tym grajdole i myślicie sobie oj wszędzie bród smród ubóstwo. 38% z podatków które ja płace zostaje w Wałbrzychu . Żadna łaska ze szalet ktoś wyremontuje za to. Zobaczcie Świdnicę ,Legnicę Jelenią Góre Tam tez Szełemej jest ze te miasta coś robią ?
~Kamil 3-01-2020 11:00
CPK tez zrobi doktorek?Piszecie takie głupoty ze tylko Wałbrzych cos robi .Opanujcie się mamy 2020 rok robi się tu i tam nie tylko w Wałbrzychu A swoją drogą mozna bylo by zrobic wiele więcej gdyby nie wydane miliony na głupoty w stylu barierki na całej ulicy Gagarina lub durna stara kopalnia
~marcin 3-01-2020 12:12
Ten artykulik POtwierdza to ze wszystkie media w Wałbrzychu podporządkowane są ratuszowi. Albo piszą coś na zamówienie ( tak jak to ) albo same włażą w ....Od 8 lat ani pół słowem cos złego bo niczym sam Bóg jak Putin w Rosji . Opamiętajcie się . A propos wszystko wokoło się zmienia miasta , wsie , powiaty ,gminy nasza ojczyzna kochana . Nie tylko ten grajdołek Wałbrzych
~Michał 3-01-2020 12:45
Centrum miasta wymarłe po godz,13.00. Same apteki, lumpeksy, sklepy za 5 zł, sklepy z chlebem i bułkami i banki. Nic poza tym.
~wyzwalacz 3-01-2020 17:59
do: ~Michał (12:45)
Wałbrzych się zmienia na krótko w okresie świąt jak przyjezdzaja tabunami uciekinierzy z doliny biedy na zagranicznych blachach. Są takie korki że aż miło. 2 dni po sylwestrze pustki na drogach bo kto może zmiata z tego zasr.anego bagna.
~Pytam 3-01-2020 18:59
Gdzie są pojemniki(brązowe) na bioodpady?
~wyzwalacz 3-01-2020 23:53
do: ~Pytam (18:59)
Nie ma i nie będzie pojemników na bioodpady. Po to, aby letnią porą zatruć życie Polakowi czy zaprzańcowi .Po to aby depopulować miasto drobnymi uciążliwościami które nie odpowiadają młodym. Starzy się przyzwyczają, to dobry elektorat prezydenta z syndromem sztokholmskim.
~ 3-01-2020 22:25
Jestem dumny z walbrzycha .
~volter 6-01-2020 4:27
to miasto liczyło sobie prawie 140 tys ludzi dziś nie ma 120 tys 20 tys młodych ludzi wyjechało za chlebem taki tu dobrobyt i przestan człowieku zadłużać to miasto bo to nasze dzieci i wnuki będą spłacać tak na marginesie ten idler to wyjątkowy łotr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chcą pieniędzy na stadion

Frąckowiak na Dzień Seniora

Zebrali ponad 8 tysięcy podpisów

Niebezpiecznie w rejonie PSP nr 23

Stop niszczeniu lasów!