MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 30 maja
im. Jana, Karola

Miasto dzieciom

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 14 sierpnia 2010, 9:59
Aktualizacja: 14:14
Autor: Sven
Fot. Krzysztof Żarkowski
W latach 2004 – 2009 w Wałbrzychu powstały dwadzieścia dwa nowe place zabaw dla dzieci. Kilka wzbogacono o nowe, lepsze urządzenia.

W piątek 13 sierpnia otwarty został jeden z dwóch zaplanowanych na rok 2010. Przy ulicy Kaszubskiej, na Podgórzu, postawiono kilka huśtawek, zjeżdżalnię, piaskownicę i stół do ping – ponga, na którym, jako jeden z pierwszych, rozegrał kilka piłek prezydent Piotr Kruczkowski.

Drugi, podobny plac, powstaje przy ul. Przywodnej, na Starym Zdroju. Będzie czynny najpóźniej w przyszłym tygodniu. Obydwa kosztowały 84 tysiące złotych. W sumie, w latach 2004 – 2010 gmina wydała na ten cel około 615 tysięcy złotych.

Bardzo dobrze, że takie miejsca powstają, choć pewnie nasz nieoceniony rodak i znawca tematu - Henryk Jordan miałby sporo zastrzeżeń do ich funkcjonalności.

Także nasuwa się jedna, „jordanowska” refleksja. Place zabaw dla najmłodszych powinny mieć swoje rozszerzenie dla młodzieży. Nieopodal lub nawet całkiem obok potrzebne są urządzenia rekreacyjno – sportowe i boisko. Chodzi o to, żeby wyrastający z piaskownicy młodzieńcy mieli dokąd się przenieść, zamiast demolować huśtawki. Krokiem w tę stronę była instalacja takich urządzeń przy ulicy Niepodległości i w Parku im. Jana III Sobieskiego.

A dzieciom z Kaszubskiej życzymy miłej zabawy. Może dzięki temu nie będą penetrować pobliskiego składowiska odpadów.

Czytaj również

Dunikowskiego w remoncie

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Castle Party odwołane

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~StArt 14-08-2010 23:01
To cieszy!!!Nie tylko dzieci. Niech tylko to wszystko będzie atestowane,bezpieczne, porządnie wykonane, nadzorowane i konserwowane we właściwy sposób. Więcej tego typu działań, takich właśnie oczekujemy od lokalnych władz! I tylko taka myśl się gdzieś pod nogami pęta: czy aby wybory do władz lokalnych nie powinny odbywać się częściej? Każdy robiłby na miarę swojego czasu i możliwości, zanim d... przyrosłaby do stołka, potem już prędko starał się przed kolejnymi wyborami, żeby mieć sobie przy cym fotki pstrykać - i ludziom żyłoby się lepiej ... A jakby się w tym sprawdzali, to niech sobie zasiadają 3-5-7 albo i 10 kadencji!!!Tak, czy inaczej - mnie się podoba bardziej niż "witacz"-"potykacz"
~mama 15-08-2010 22:09
Jestem pod wrazenieniem. Mieszkam w Centum miasta i nie zauwazylam ani jednego placu zabaw oddanego w tym czasie dla dzieci. W Parku Sobieskiego jest jeden stary plac o jakosci, ktorego nanwet szkoda jedno zdanie napisac. 7 lat i 615 tys czyli 87,8 rocznia co daje oszalamiajaca kwote 240 zl dziennie:-) A gdyby przeliczyc to na ilosc dzieci w miescie??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Raport prezydenta

Żłobek już wkrótce

Posiedzenie komisji

Co słychać w Wałbrzychu?

Pomnik Smoleński