MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Miał 4,07 promila i jechał na dwóch kółkach

Wiadomości: REGION
Czwartek, 13 sierpnia 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:54
Autor: PW
Policjanci znów mieli ręce pełne roboty. W ostatnich dniach zatrzymali na drogach powiatu wałbrzyskiego kilkunastu nietrzeźwych kierujących.

Wałbrzyska drogówka zatrzymała m.in. 32-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, który usiłował jechać rowerem, pomimo że miał aż 4,07 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Rowerzysta usiłował jechać rowerem, bowiem po paru metrach najechał na nierówność, stracił równowagę i upadł na drogę. Uderzył nieszczęśliwie głową o nawierzchnię i doznał wstrząśnienia mózgu. Mężczyzna trafił do szpitala. Jednak po udzieleniu pomocy medycznej 32-latek na własne żądanie wypisał się ze szpitala.

Kontroli policjantów próbował za to uniknąć 34-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym mając 0,56 promila alkoholu. Na widok policyjnego patrolu kierowca gwałtownie przyspieszył, ale nie zapanował nad pojazdem, zjechał na prawą stronę jezdni i uderzył w betonowy mur. W wyniku zderzenia, 18-letni pasażer doznał złamania prawego przedramienia, a kierowca ogólnych potłuczeń.

Przy ulicy Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju w ręce stróżów prawa wpadł natomiast 19-latek, który miał 0,67 promila alkoholu, ale kierował samochodem. Mężczyzna zatrzymany przez policjantów, by uniknąć kary, zaproponował policjantom łapówkę w postaci telefonu komórkowego. Został za to osadzony w areszcie. Teraz odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za usiłowanie wręczenia łapówki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyłudzili kredyty

Sprzedał sprzęt, którego nie miał

Miłośnik gier

IN–SANITY na Słowackiego

Wyborcza loteria

Ciągnikiem na promilach

Najpierw rów, później areszt

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?