Czytających: 5349

Wałbrzych: Memoriał Kaczmarka

Poniedziałek, 15 stycznia 2024, 9:54
Aktualizacja: 9:56
14 stycznia br. odbył się XXV Memoriał Stanisława Kaczmarka, byłego prezesa SM Podzamcze. Trasę biegu wyznaczono w rejonie otuliny Książańskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu, a współorganizatorem Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Partnerami była Fundacja RECAL oraz Miejskie TKKF.

Bieg rozegrany został na trzech dystansach w następujących kategoriach wiekowych: 2.200 m: M-70, dziewczęta do 18 lat, chłopcy do 18 lat i kat. Niepełnosprawni; 4.400 m: K-20, K-30, K-40, K-50 oraz 6.600 m: M-20, M-30, M-40, M-50, M-60.
W trakcie imprezy przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wałbrzychu przeprowadziły akcję promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia.

Zawodnicy otrzymali bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna. Prowadzona była zbiórka pustych aluminiowych puszek po napojach. Projekt @Każda Puszka Cenna powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach. Inicjatywa została zapoczątkowana jako #EveryCanCounts w Wielkiej Brytanii, a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje, a od 2017 roku również w Polsce. Napoje izotoniczne Każda Puszka Cenna wyprodukowała firma @Krynica Vitamin.

Zawodnicy uhonorowani zostali pucharami, statuetkami i medalami oraz okolicznościowymi dyplomami. W ramach poczęstunku przygotowany został żurek.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Unijne Pożyczki dla Dolnośląskich Przedsiębiorców www.frw.pl

3-4.Włodzimierz Stefanow, Józef Żuk

Patryk Łazarski wygrał Memoriał po raz czwarty. Józef Żuk, Józef Jagodziński i Kazimierz Sawko zaliczyli wszystkie dotychczasowe Memoriały. Przed wręczeniem nagród zawodnicy uczcili chwilą ciszy pamięć patrona biegu Stanisława Kaczmarka oraz sportowca Marka Henczkę i sędziego Stanisława Skonieczneg.