Czytających: 4155

Kraj: Melafir wraca z Wisły z 6 medalami

Czwartek, 16 lutego 2012, 11:22
Aktualizacja: 11:23
Biathloniści Melafiru Czarny Bór zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Wiśle.

Informowaliśmy kilka dni temu, że Bartłomiej Gwałt i Mateusz Janik wywalczyli medale w startach indywidualnych. W ostatnim starcie indywidualnym, a mianowicie w biegu indywidualnym na 12,5 km, Gwałt potwierdził znakomitą formę i wygrał z rywalami. Można wręcz powiedzieć, że zdeklasował konkurentów, bo drugiego na mecie zawodnika wyprzedził o ponad 4 minuty. Janik słabo strzelał, bo zaliczył aż 7 pudeł i zakończył zawody na 5. miejscu. Tuż za nim linię mety minął Patryk Dąbrowski. Łukasz Pancerz był 9., Mariusz Wtorek 10., a Gracjan Cabała 24.

W kategorii juniorów w biegu na 15 km triumfował Mateusz Zawół z MKS Karkonosze Jelenia Góra, a na drugim miejscu uplasował się wychowanek Melafiru, obecnie reprezentujący AZS AWF Wrocław – Przemysław Sobies. Dawid Stec, innych wychowanek Melafiru, zajął w tym biegu 12. pozycję.

W kategorii juniorek młodszych nasza jedyna biathlonista – Agata Michalik - wywalczyła 11. miejsce.

Biathloniści Melafiru potwierdzili wysoką formę w biegu sztafetowym. Juniorzy młodsi w składzie: Janik, Gwałt, Dąbrowski zdecydowanie wygrali. Drugi zespół Melafiru w składzie: Wtorek, Cabała, Pancerz zajął 6. pozycję.

W klasyfikacji medalowej Melafir zajął 2. lokatę z 4 złotymi medalami i 2 srebrnymi. Wygrało BKS Kościelisko.