MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Mediator w szkole

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 lipca 2010, 9:16
Aktualizacja: 18:53
Autor: PAW
Starosta Augustyn Skrętkowicz liczy, że konflikt w Zespole Szkół Specjalnych uda się zażegnać
Fot. red
Starosta Augustyn Skrętkowicz podjął decyzję, że do Zespołu Szkół Specjalnych w Wałbrzychu wejdzie mediator, który spróbuje rozwiązać konflikt między gronem pedagogicznym a dyrekcją szkoły.

W Zespole Szkół Specjalnych w Wałbrzych atmosfera co najmniej od kilkunastu miesięcy jest bardzo napięta. A wszystko przez konflikt dyrekcji z częścią grona pedagogicznego.

Niektórzy nauczyciele w tym sporze stanęli po stronie dyrektor Violetty Rosińskiej-Różańskiej, a pozostali pedagodzy są zdecydowanymi przeciwnikami dyrekcji. Przeciwnicy pisali skargi, które trafiły do starostwa powiatowego. Ich zdaniem, Violetta Rosińska-Różańska nie ma kompetencji do kierowania placówką, a ponadto stosuje szykany wobec swoich podwładnych.
- Decyzje, które podejmuje pani dyrektor, są dla nas niezrozumiałe i błędne – mówią nauczyciele skonfliktowani z dyrekcją.

Dyrektor zdecydowanie zaprzecza stawianym zarzutom. Ma żal do swoich pracowników o to, ze nie próbowali rozwiązać problemu w wewnętrznym gronie, a wyciągnęli sprawę na światło dzienne. Na wniosek starosty szkoła została skontrolowana, ale nie dopatrzono się tu żadnych nieprawidłowości. Pracownicy, którzy nie mogą dojść do porozumienia z dyrekcją, żądają usunięcia ze stanowiska Violetty Rosińskiej-Różańskiej. Starosta Augustyn Skrętkowicz podjął jednak decyzję, że do placówki oświatowej wejdzie mediator, który spróbuje pogodzić zwaśnione strony.

Czytaj również

Miasto broni strażników

Dodatek solidarnościowy

Talenty odnalezione

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kolo 18-07-2010 18:54
No wreszcie jakieś rozwiązanie znalazł pan starosta
~al 18-07-2010 20:56
nawet, jesli przyjdzie mediator, to czy po jego wyjściu ze szkoły pani dyrektor nie będzie się msciła? chyba lepiej zmienić jedna osobą ne stanowisku niż zwolnić kilka
~Zenon 19-07-2010 10:54
Rozwiązanie "godne" Augustyna !!! jutro przeczytamy o konflikcie (w różnych konfiguracjach) w ZSS między mediatorem, dyrektorem i gronem pedagogicznym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zderzenie na Piaskowej

Zasypują szyb

Długa zostanie zamknięta

Popierają Dudę

Przyjedzie Duda