MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Medale rozdano – Izabela Katarzyna Mrzygłocka wśród wyróżnionych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 26 lutego 2014, 15:05
Aktualizacja: 18:36
Autor: red
Fot. red.
Wręczono medale z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Pamiątkowe odznaczenia wręczył Minister Władysław Kosiniak–Kamysz. Medale otrzymali m.in.: Izabela Katarzyna Mrzygłocka – przewodnicząca sejmowej podkomisji ds. rynku pracy, Komendant Główny OHP – Marian Najdychor, Andrzej Piłat – przewodniczący Naczelnej Rady Zatrudnienia i Marek Tramś – prezes Związku Powiatów Polski oraz zasłużeni pracownicy powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy.

Minister podziękował pracownikom ministerstwa za pracę włożoną w przygotowanie nowelizacji ustawy. Celem nowelizacji jest podniesienie efektywności służb zatrudnienia i korzystne zmiany na rynku pracy, a także wzrost zaufania bezrobotnych do tego typu instytucji.

Towarzysząca wydarzeniu konferencja z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia odbyła się 24 lutego. Otwierająca ją Hanna Świątkiewicz-Zych - dyrektor Departamentu Rynku Pracy w MPiPS – podkreślała znaczenie prac parlamentarnych poczynionych nad ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, które dobiegają końca. W tej chwili powstają podręczniki i instrukcje ilustrujące podjęte zmiany. W przyszłości dostęp do środków z Europejskiego Funduszu zatrudnienia ma być jeszcze łatwiejszy i mniej zbiurokratyzowany, choć już na chwilę obecną środki są efektywnie wykorzystywane.
- Dzisiejsze wyróżnienie traktuję jako podsumowanie zaangażowania całej podkomisji stałej do spraw rynku pracy. Moje doświadczenie zawodowe oraz parlamentarne jest nierozerwalnie związane z działalnością urzędów pracy, dlatego tak ważne jest dla mnie docenienie właśnie w tym zakresie – podkreśla Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Najważniejsze zmiany, jakie mają mieć miejsce w publicznych służbach zatrudnienia, to utworzenie stanowiska doradcy klienta, profilowanie pomocy dla osób bezrobotnych, wprowadzenie nowych instrumentów wsparcia oraz powołanie krajowego funduszu szkoleniowego, na którego wdrożenie przeznaczono 40 mln złotych. Jednak najważniejsze cele nowelizacji ustawy to umożliwienie zatrudnienia młodym ludziom wchodzącym obecnie na rynek pracy, a także aktywizacja tych po 50 roku życia. Wszystko dzięki przewidywanemu usprawnieniu komunikacji z pracodawcami, zwiększeniu jakości usług świadczonych bezrobotnym oraz efektywnemu inwestowaniu w same służby zatrudnienia.

Czytaj również

Wspierają Trzaskowskiego

Duda w Wałbrzychu

Książ w średniowieczu

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~iga 25-02-2014 14:52
Może w końcu pomyśleliby o pracownikach urzędów pracy! Bo to oni odwalają całą robotę.
~księgowy 25-02-2014 16:29
Można się załamać takimi informacjami. Czekam z niecierpliwością na polski Majdan. Przecież ta pani nie ma bladego pojęcia o realnych problemach trapiących ludzi. Czyli znowu platformersi nagrodzili PO, istny samograj.
~ALIGATOR 25-02-2014 16:38
Tak oczywiscie te panie z urzedu to odwalaja taka prace ze nalezy im sie kop w ich cztery litery. Przez kortki czas, nie pracowalem, zarejestrowalem w UP oferty ktore mi proponowaley byly wrecz smieszne, sam miedzy czasie sam szukalem i znalazlem. Wniosek jest jeden dla chcacego nic trudnego, a te panie obsluguja co najwyzej bande leni, gamoni wieziennych i inne wynalazki walbrzyskie, i za to maja dostac nagrode zapraszam kopa w pupe moge sprzedac!!!
~gość 2013 25-02-2014 16:42
Pięknie, nie dość że za te prace pobierała wynagrodzenie około 2000zł /godzina, w formie diety to teraz jeszcze jest nagradzana medalem. Powoli to my już jesteśmy "druga Ukrainą"proponuję zamiast medalu tydzień pobytu w willi Janukowycza
~ 25-02-2014 17:05
HahaHaha Mrzygłocka i medale dobre dobre
~ 25-02-2014 17:57
Jest ktoś kogo nie skrytykujecie? Jakie to polskie!!!!!! Trzeba było się uczyć i brać sprawy w swoje ręce może i wam płaciliby 2000 zł za godzinę albo i więcej.
~Piskorz 25-02-2014 18:57
Jeszcze nie tak dawno pisaliście, że ta Pani jako przewodnicząca Komisji ds. Zatrudnienia, czy jakoś tam, nie zorganizowała przez wiele miesięcy żadnego posiedzenia, a tu nagle medal. Jak ona jest najlepsza, to jacy są inni. Już raz pisałem, sami się wybierają, sami się nagradzają, sami się chwalą i sami są dla siebie. Dodam jeszcze będąc przy temacie, że wszystkie kontrowersyjne i nie korzystne zmiany dla pracowników w prawie pracy przeprowadzone przez Rząd za pozwoleniem właśnie takich Posłów pod dyktando wszechobecnych pracodawców nic nie dały. Ostatnie dane wskazują, że poziom bezrobocia ciągle rośnie i nic nie wskazuje, że będzie inaczej. Znowu grube miliony wyrzucone w błoto. Przyjmując takie Odznaczenie w takiej sytuacji, to trzeba mieć tupet i brak przyzwoitości.
~~~ 25-02-2014 19:27
A bezrobocie o ile dzięki niej spadło?
~Aligator 25-02-2014 21:56
Widze ze ktos wpisujacy sie nickiem ,,~'', nie zna reali, stanu rzeczy. Zapewne jestes pomazańcem takich ludzi jak walesa albo innych kapusi zlodzieji (Wladek Frasy...) wiec pozwalasz sobie na tego typu wypowiedzi. Ciekawi mnie fakt kim ty jestes?? Masz jakis zawod, jakie jest twoje wyksztalcenie, pozycja zawodowa?? Tutaj rodzi sie powazny problem bo ludzie, obywatele naszego pieknego wolnego kraju ktorzy sa wyksztalceni, podnosza swoje kwalifikacje, utrzymuja rodzinny, wykonuja wiele innych pozytecznych inicjatyw. Sa niczym sa na jednej półce z ludzmi ktorzy maja problem z postawa spoleczna, nie mowiac juz o ich kwalifikacjach.
~Rebel Yell 25-02-2014 22:29
Rece opadaja.
~ 26-02-2014 0:10
Ta Pani to jedyna kontynuatorka działań z czasów ekipy Kruczka. Bankiety, gale, opłatki, otwieranie czegoś, przecinanie wstęg. To wówczas ta Pani jest pierwsza. Od lat zresztą. Ona powinna odebrać medal za szczególne zasługi jako pionier od bali,bankietów i przecinania wstęg.
~ 26-02-2014 0:47
Rebel tobie to mózg wypadł
~Wałbrzyszanin 26-02-2014 7:09
Księgowy, jak zwykle.Czekasz na polski Majdan.Tylko że Ty jesteś jak ten Kliczko, bez mózgu, bo stracił go na ringu.Ty masz zawsze coś głupiego do powiedzenia.
~Fleader 26-02-2014 8:11
Sami sobie medale rozdaja masakra.
~ 26-02-2014 8:20
Ludzie pamiętajcie Urząd pracy to ostatnie miejsce gdzie znajdziecie prace a urzędnicy to ostatnie osoby które wam pomogą, trzeba brać swój los w własne ręce i szukać lub samemu coś działać
~Rebel Yell 26-02-2014 8:54
To raczej walbrzyszninie nie było najlepsze porównanie bo ten twój Kliczko "bez mózgu" posiada doktorat i znajomość kilku języków co niestety tobie nigdy nie grozi, tak jak twojej medalistce.
~Magda 26-02-2014 9:06
Brawo Pani Poseł, oby tak dalej!
~3423 26-02-2014 9:31
Co Kliczki to bardzo inteligentny ,wykształcony człowiek . Osobiście trochę go żałuję bo jeśli będzie stanowił jakieś zagrożenie dla interesów Rosji na Ukrainie to spotka go coś bardzo ,bardzo złego. W przypadku sporu z zwykłym krajem coś takiego byłoby zupełnie nie do pomyślenia ale nie w wypadku Matki Rosji .Polskiego Majdanu chyba nie będzie - młodzi którzy mogliby go zrobić wyjechali za pracą za granicę,co zresztą widać nawet w naszym umierającym mieście gdzie buduje się muzea zamiast miejsc pracy. Tak nas spacyfikowano. Gdyby nie mogli uciec już dawno by was rozerwali na strzępy tę tłustą zakłamaną bandę staruchów w garniturach .
~3423 26-02-2014 9:34
Co Kliczki to bardzo inteligentny ,wykształcony człowiek . Osobiście trochę go żałuję bo jeśli będzie stanowił jakieś zagrożenie dla interesów Rosji na Ukrainie to spotka go coś bardzo ,bardzo złego. W przypadku sporu z zwykłym krajem coś takiego byłoby zupełnie nie do pomyślenia ale nie w wypadku Matki Rosji .Polskiego Majdanu chyba nie będzie - młodzi którzy mogliby go zrobić wyjechali za pracą za granicę,co zresztą widać nawet w naszym umierającym mieście gdzie buduje się muzea zamiast miejsc pracy. Tak nas spacyfikowano. Gdyby nie mogli uciec już dawno by was rozerwali na strzępy tę tłustą zakłamaną bandę staruchów w garniturach .
~księgowy 26-02-2014 11:31
Magda, pochwal się Izie wpisem, może zostaniesz przyjęta do jej kamaryli... To fakt, na szybki Majdan nie ma raczej co liczyć, ja jednak jestem pewien "wariantu greckiego" ponieważ PKB Polski jest zakłamywane, co nie przeszkadza jednak realnym siłom rynku działać, bo są one jak natura- nie do okiełznania. W końcu kredytodawcy się upomną o swoje a wtedy ludziska, nawet najbardziej oczadziali propagandą PO zorientują się że są robieni w wała.Pusty garnek i chłód w mieszkaniu do każdego przemówi.Spoko wodza.
~księgowy 26-02-2014 11:52
"41 tysięcy złotch za 20 godzin pracy zarobiła posłanka PO, Katarzyna Mrzygłocka jako szefowa Rady Ochrony Pracy w Sejmie" - donosi internetowe wydanie Superekspressie.Rada spotyka się około 12-13 razy w roku - posiedzenie trwa około godzinę. Szefowa ROP Izabela Katarzyna Mrzygłocka za rok pracy zarobiła 41 tys. zł. za 20 godzin pracy czyli ponad 2 tysiące za godzinę. Se.pl publikuje listę członków komisji i zarobków: 1. Izabela Katarzyna Mrzygłocka PO - 40,9 tys. zł 2. Mirosław Pawlak PSL - 33,4 tys. zł 3. Krzysztof Gadowski PO - 27,3 tys. zł Pani Mrzygłodzka, zarobki Pani są zgodne z prawem, ale nie zmienia to faktu że są one głęboko nieetyczne i niesprawiedliwe w obecnej ciężkiej sytuacji . Pozdrawiam panią.
~kosmita 26-02-2014 12:57
"Gdyby nie mogli uciec już dawno by was rozerwali na strzępy tę tłustą zakłamaną bandę staruchów w garniturach" -> nie wszyscy, tak jak napisał księgowy -> zorientują się że są robieni w wała.Pusty garnek i chłód w mieszkaniu do każdego przemówi.Spoko wodza.
~3423 26-02-2014 14:48
Pani Mrzygłocka , pani ma piękny zadowolony uśmiech człowieka wyrwanego z stanu średniego za nasze pieniądze . 41 tysięcy za ... robienie , oby ten naród upomniał się o was wszystkich , apetyty macie europejskie , my chcemy pracy do zarobienia i odłożenia w następnym miesiącu
~Do księgowy 26-02-2014 15:07
Wałbrzych jest martwy , teraz została tylko pustka , na zielonym rynku, w dwunastkach , zostalismy calkiem opuszczeni , pamiętasz tę całą siłe kiedy ludzie zaikładali działalność w latach 90 ? Życie opuściło to miasto wraz z niskimi podatkami
~Piskorz 26-02-2014 15:44
Tak się wydaje pieniądze przeznaczone na walkę z bezrobociem: premie i drogie bezsensowne szkolenia w najdroższych ośrodkach dla pracowników Urzędów pracy, wynagrodzenia dla komisji różnych szczebli, ogromne fundusze dla pracodawców, pseudo szkolenia samych bezrobotnych, wynagrodzenia dla twórców wielu programów niby zwalczających bezrobocie, a statystyki i tak nie oddają prawdy, mimo lukru, bezrobocie jest przerażające i z taką nieudolnością osób za to odpowiedzialnych nadal będzie. Takiego rozpasania, takiej ignorancji i arogancji Władzy jeszcze nie było i to dzieje się pod płaszczykiem demokracji. Jeżeli wyborcy nie wystawią rachunku tym ludziom za te stracone 8 lat, to znaczy, że Otto von Bismarck miał rację, a wszyscy Narodowcy powinni dać sobie spokój , kupić po wędce i iść na ryby.
~księgowy 26-02-2014 17:25
Pamiętam, pamiętam tą energię przedsiębiorczości która wstąpiła w ludzi nawet hołdującym ciepłym,państwowym posadkom jak mój ojciec. To były niesamowite czasy, sklepiki i drobne warsztaty powstawały nawet w komórkach w blokowiskach jak grzyby po deszczu, to było między 1990 a 1994r. Potem podobna, choć mniejsza, energia była między 2003 a 2007r. Niestety, dość szybko za każdym razem pojawiała się właśnie urzedniczo-biurokratyczna hydra która domagała się karmienia swoich tysięcy nienasyconych paszczy, przez co po kolei zwijano te interesy bo i nastroje przez to się robiły depresyjne. Ech, jest co wspominać;Pełne 12stki, rynek tętniący życiem do 1-2 w nocy i wspaniały Higlander Pub który się pojawił i zgasł jak meteor. Niestety, ten klimat i ta energia jest nie do odbudowy.
~księgowy 26-02-2014 17:32
Niestety, ci ludzie i to na poziomie jacy kształtowali ten klimat i atmosferę opuścili Wałbrzych kiedy tylko zorientowali się że na lokalne kliki samorządowo-prawniczo-biurokratyczne nie ma mocnych.Choć to pośrednio ich wina bo nikt wtedy nie myślał aby doprowadzić upadek komuny do końca wraz z konsekwencjami czyli odsunięciem od władzy czerwonych układów i całkowitej zmianie systemu prawnego oraz zacementowaniu ustaw ministra Wilczka o swobodzie gospodarczej. Reszty dokonała akcesja do Unii i masowa ucieczka inteligencji niczym na wojnie. Teraz wychodzi nam boleśnie bokiem kiedy rodzynki tego systemu śmieją nam się zadowoleni z plakatów i zdjęć w twarz.pozdrawiam
~vice - księgowy 26-02-2014 19:55
Ta pani gryzła kiedyś piórko w urzędzie pracy, teraz przelewa z pustego w próżne za duże pieniądze podatnika w komisji, a bezrobocie ani drgnie.
~ 26-02-2014 20:45
Nasza medalistka Kasia. Z Kasią ci sie upiecze. Wybierajmy ją nadal na posła. Nadal. Proszę i wręcz błagam. Im więcej takich Kaś będzie to Wałbrzych będzie krainą miodem i mlekiem płynącym.
~Rebel Yell 26-02-2014 21:12
No ale koledzy w radzie przeciez zadowoleni.
~MAX 27-02-2014 7:56
Kto zgadnie, kto był wykonawcą sygnalizacji świetlnej koło netto na Wrocławskiej, w pobliżu KFC? notabene niedziałającej? Sięgnijcie pamięcią. :)
~mark 27-02-2014 21:25
Gratulacje Pani Poseł,skutecznie rozwiązuje Pani problemy społeczne tak dwa złote medale należą się Pani,pamjętamy....górnicze problemy ,rozwój stref ekonomicznych,akcje harykatywne dla dzieci,aostatnio dla seniorów,no no żaden rejon kraju nie powstydził by się mieć takiego Psła
~ 27-02-2014 21:41
Kasia cwaniara

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gowin w Wałbrzychu

Ostatnia prosta

Szełemej w Chwaliszowie

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Miasto broni strażników