Czytających: 5391

Austria, Wolfurt: Medale dla Herosa i Zagłębia w austriackim Wolfurcie

Sobota, 13 lutego 2010, 8:51
Aktualizacja: 9:18
Blisko 130 zawodniczek z całej Europy wzięło udział w Międzynarodowym Memoriale Huberta Flatza w Zapasach, który rozegrany został austriackim Wolfurcie. Z medalami z tej imprezy wróciły oczywiście zawodniczki Herosa czarny Bór oraz Zagłębia Wałbrzych.

Pierwsze miejsce udało się wywalczyć, w gronie ośmiu startujących pań, Julicie Omilusik. Zawodniczka Herosa najpierw wygrała 9:0 ze swoją koleżanką z Zagłębia Wałbrzych Agatą Łagoźną, w drugiej rundzie pokonała Cornelię Willi ze Szwajcarii, a w finale zwyciężyła 5:0 Lilianę Santos z Portugalii.

Drugi złoty medal z Austrii przywiozła do Polski Renata Omiliusik. Zawodniczka Herosa położyła na łopatki Szwajcarkę Nathalię Reiser, a w kolejnych walkach wygrała na punkty z Aną Pereira z Portugalii, Martiną Riegler z Austrii oraz Jane Clayson z Wielkiej Brytanii.

Małgorzata Zonenberg nie wywalczyła trzeciego złota dla czarnoborzanek, ale udało jej się przywieźć do naszego kraju srebro. Walcząca w wadze do 63 kilogramów zawodniczka wygrała do zera trzy walki, kolejno z Kitti Godo z Węgier, Karin Stingelin ze Szwajcarii oraz Tamarą Wittenwiller, także ze Szwajcarii. Niestety w decydującej o pierwszym miejscu walce, Polka musiała uznać wyższość Moniki Szerencse z Węgier.

Ostatnia z zawodniczek ekipy z Czarnego Boru przywiozła brąz. Kadetka Natalia Lubowska walcząca w kategorii >60 uległa jedynie w półfinale 1:2 Sandrze Paruszewski z Niemiec. W pozostałych walkach Lubowska pokonała swoje rywalki. W pierwszej rundzie okazała się lepsza od Bianci Buch z Niemiec, w ćwierćfinale zwyciężyła Alexandrę Asinari z Włoch, a w pojedynku o trzecią lokatę pokonała Szwedkę Idę Stuhr.

Startujące w Wolfurcie zawodniczki Zagłębia Wałbrzych także nie były gorsze od swoich koleżanek zza miedzy. Agata Łagoźna zajęła 5 pozycję w wadze do 48 kilogramów, a Natalia Ochal wywalczyła brąz w wadze do 51 kilogramów, Wśród kadetek trzecie miejsca zajęły Nikola Rajca (>38 kg), Julita Chruściel (>40 kg), a na drugim stopniu podium stanęła Patrycja Siwek (>48 kg)