MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Maturzyści, śpieszcie się

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 8:50
Aktualizacja: 8:55
Autor: Dominika Krawczyk
Edward Szewczak, kierownik działu nauczania i spraw studenckich
Fot. DK
W piątek skończył się pierwszy etap rekrutacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu. Wśród złożonych aplikacji największą popularnością cieszą się kierunki takie jak: Logistyka, Administracja oraz Turystyka.

Największa publiczna uczelnia w Wałbrzychu z roku na rok stara się poszerzać swoją ofertę dydaktyczną. Obecnie studiować można na siedmiu kierunkach licencjackich (Administracja, Filologia Angielska, Filologia Niemiecka, Filologia Polska, Pedagogika, Politologia, Turystyka i Rekreacja) oraz dwóch inżynierskich (Architektura Krajobrazu i Logistyka).

- Uruchomione zostaną jeszcze dwa kierunki: Gospodarka Przestrzenna i Kosmetologia – tłumaczy kierownik działu nauczania i spraw studenckich - Edward Szewczak. – Jednak w tej chwili czekamy jeszcze na zgodę ministra do spraw szkolnictwa wyższego – wyjaśnia.

W Dziale Nauczania i Spraw Studenckich należy złożyć: podanie, świadectwo dojrzałości, ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej, kserokopie dowodu osobistego wraz z czterema aktualnymi fotografiami oraz orzeczenie lekarza medycyny pracy i dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej. Do tych dokumentów należy dołączyć wypełniony kwestionariusz uczelni, co uczynić można również za pomocą Internetu, na oficjalnej stronie szkoły.

- Rekrutacja online nie zwalnia jednak z wizyty na uczelni – ostrzega Edward Szewczak. – Jeżeli po określonym czasie nie doniesiemy dokumentów, dane zostaną usunięte z bazy.

- Bardzo dużo zamieszania z tymi dokumentami – śmieje się tegoroczna maturzystka Julia Wiśniewski. – Ciężko wszystko załatwić jednego dnia, no i jeszcze te zdjęcia i opłaty, a to przecież nie jedyna szkoła gdzie składam papiery, więc wychodzi mi naprawdę dużo, bo wszystko kosztuje -żali się.

Opłaty rekrutacyjne to norma właściwie na każdej uczelni i bez względu na ile kierunków składamy dokumenty, do każdego trzeba wnieść odpowiednią sumę. Na PWSZ jest to 85 zł na wszystkie kierunki z wyjątkiem Architektury Krajobrazu - tu trzeba zapłacić 100zł. Cena za zdjęcia waha się w zależności od punktu, w którym się je wykonuje, jednak zwykle poniżej 20 zł za 4 sztuki. - Ja jestem już po wizycie u lekarza i zdjęciach. Ze względów finansowych musiałem zrezygnować ze składania dokumentów na jeden z kierunków, bo zwyczajnie zabrakło mi na opłatę rekrutacyjną – opowiada Michał Zieliński

- W porównaniu z poprzednimi latami, widać spadek zainteresowania, ale spowodowane jest to prawdopodobnie niżem demograficznym – tłumaczy Edward Szewczak.

Drugi nabór potrwa do 25 września, więc wszyscy którzy nie zdążyli w pierwszym mają jeszcze
szansę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Intensywnie koło Tesco

Nowe eksponaty

Duda w Wałbrzychu

Salling Group kupuje Tesco

Dzień Cioci po wałbrzysku

Prezydent o infrastrukturze sportowej

Przyjedzie Duda

Wypadek na skrzyżowaniu