Czytających: 4850

Wałbrzych: Mateusz Ropiak zdobywa Puchar Polski juniorów młodszych w zapasach

Wtorek, 5 marca 2019, 8:33
Aktualizacja: 8:37
Zawodnik ZLKS Zagłębie Wałbrzych zdeklasował rywali wygrywając wszystkie walki przed czasem przez przewagę techniczną podczas Pucharu Polski w zapasach, który odbył się w Warszawie.

ZLKS wystawiło 7 zawodników. Jakub Miś zdobył brązowy medal, natomiast Mateusz Kaczor oraz Oskar Wawrzyszyn po 5 wygranych i 2 przegranych pojedynkach zajęli 5 miejsca. Szymon Reks był 21., Marcin Walczyk 11. i Mateusz Machowski 24.

Zagłębie zajęło wysokie 4-5 miejsce wraz z AKS-em Piotrków Trybunalski w klasyfikacji drużynowej na 49 startujących klubów. W Pucharze udziął brało 211 zawodników z kraju.

Ta wygrana przybliżyła Mateusza do reprezentowania naszego kraju, jak i miasta Wałbrzycha, podczas Mistrzostw Europy, które odbędą się w Rzymie w połowie czerwca. Również w tym roku odbędą się Igrzyska Europejskie i jest duża szansa, że nasz zawodnik będzie reprezentował kraj właśnie na tej imprezie.