Zalogowanych: 5

Wałbrzych: Mateusz Ropiak Mistrzem Polski w zapasach

Sobota, 4 maja 2019, 15:17
Aktualizacja: 15:47
W województwie świętokrzyskim odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w zapasach.

Wałbrzyski ZLKS reprezentowało 6 zawodników. Mateusz Ropiak zdominował kategorię wagową 45 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem i nie tracąc przy tym punktu technicznego i potwierdził, że jest najlepszy w kraju. Mateusz Kaczor udowodnił, że należny do krajowej czołówki zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 60 kg. Jakub Miś, po zaciętych walkach, zajął piąte miejsce w kategorii wagowej 48 kg. Oskar Wawrzyszyn, Marcin Walczyk oraz Tymoteusz Nawrot zajęli kolejno 10., 11. i 14. miejsce. Są to najmłodsi zawodnicy w tej grupie wiekowej, którzy mają szansę na start w mistrzostwach naszego kontynentu w młodszej grupie wiekowej, które odbędą się w czerwcu w Krakowie.

Wałbrzyscy zawodnicy zdobyli 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej na 48 klubów, które wzięły udział w Mistrzostwach Polski. Województwo Dolnośląskie zdobyło 3. miejsce drużynowo.
- Jesteśmy zadowoleni z występów naszych zawodników - mówi trener Jóskowski. - Dodaje nam to motywacji w dążeniu do obranych przez nas celów. Klub zmierza w dobrą stronę. Nie byłoby to możliwe bez naszego sponsora głównego i dlatego dziękujemy firmie KOMUNALNIK, która wspiera wałbrzyskie zapasy i rozwój utalentowanej młodzieży w naszym klubie.