MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Marsz Na Wielką Sowę – II edycja

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 26 września 2011, 12:12
Aktualizacja: 12:13
Autor: PAW
Fot. Piotr Postrożny
W niedzielę, 25 września przy wspaniałej, letniej pogodzie, odbyła się II edycja „Marszu na Wielką Sowę", zorganizowanego w ramach cyklu „Sowiogórski Nordic Walking".

Tym razem start usytuowany był przy Schronisku „Orzeł", powyżej Przełęczy Sokolej. Na liście startowej znalazło się 42. zawodników i zawodniczek. Przed startem, na tarasie widokowym, z którego rozciąga się przepiękna panorama otaczających gór, odbył się pokaz technik Nordic Walking oraz rozgrzewka, którą poprowadził instruktor Radosław Legieć. Punktualnie o godzinie 11.00 zawodnicy ruszyli na trasę, która po przejściu dystansu 6,5 km kończyła się na szczycie Wielkiej Sowy.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, a finisz czołowej grupy bardzo emocjonujący. Najszybszy tego dnia okazał się Łukasz Krzewiński z Nowej Rudy, który zwyciężył także podczas I edycji marszu (10 września, Przełęcz Jugowska). Na drugiej i trzeciej lokacie uplasowali się bracia Iwaszków ze Złotego Stoku - odpowiednio Michał i Łukasz. Wśród kobiet triumfowała Martyna Jastrzębska z Wałbrzycha, na dwóch kolejnych lokatach znalazły się noworudzianki - Beata Legieć i Elżbieta Szymaniak. W klasyfikacji generalnej po dwóch edycjach wśród panów zdecydowanie prowadzi Łukasz Krzewiński (52 punkty), wśród pań liderką jest Elżbieta Szymaniak (42 punkty).

Po zakończeniu niedzielnej rywalizacji, zawodnicy zeszli do Schroniska „Orzeł", gdzie czekał na nich gorący posiłek. Warto podkreślić, że szczęśliwie wszyscy uczestnicy marszu dotarli do mety, a służba medyczna nie miała tego dnia powodów do interwencji. Z prognoz pogodowych, jakie pojawiają się w mediach, wynika, że następny weekend zapowiada się równie pogodnie, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich amatorów Nordic Walking do wzięcia udziału w III, ostatniej edycji Sowiogórskiego Nordic Walking. Tym razem miłośnicy Nornic Walking spotkają się w Lasocinie (gmina Pieszyce) w niedzielę, 2 października. Baza (biuro zawodów, start) zlokalizowana będzie w gospodarstwie agroturystycznym „Ciacha Woda". Początek rejestracji uczestników jak zwykle od godziny 9.00, start o godzinie 11.00. Na miejscu, podobnie jak w poprzednich edycjach, odbędzie się rozgrzewka i pokaz technik Nordic Walking poprowadzony przez instruktora. Przypominamy, że opłaty startowe wynoszą 8 zł (dorośli) i 5 zł (dzieci i młodzież).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wybierać firany do pokoju?

Uchwała krajobrazowa

72–latek zabił swoją konkubinę

Petycja do prezydenta

Uratowali człowieka

Wilgoć na Traktorzystów

List Sanikomu

Zmarł symbol Wałbrzycha