Czytających: 7722

Poznań: Marek Swoboda z rekordem życiowym

Wtorek, 16 marca 2010, 8:29
Aktualizacja: 8:35
Znanemu wałbrzyskiemu biegaczowi Markowi Swobodzie udało się pobić rekord życiowy w biegu na 10 km. Swoboda poprawił swój najlepszy rezultat z przed dwóch lat o blisko minutę podczas VI Maniackiej Dziesiątki, która odbyła się w miniony weekend w Poznaniu.

Marek Swoboda w klasyfikacji generalnej był dopiero 25, ale sukcesem jest dla niego pobicie własnego rekordu życiowego. Do tej pory 10 kilometrów wałbrzyszanin pokonał najszybciej w 34 minuty i 31 sekund. W sobotę zrobił to w czasie 33:38.

Zawody wygrał Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego (29:28), na drugim miejscu uplasował się Nikolay Ryabinin z Jaroslabl, a brązowy medal wywalczył Paweł Ochal z Bydgoszczy.

W imprezie wzięli udział także inni zawodnicy z naszego miasta. Aleksander Szkaradek zajął 63 pozycję (36:15), a Paweł Stanisz był 174 (40:08). Mieszkający w Szczawnie-Zdroju Krzysztof Mazur uplasował się natomiast na 587 miejscu (47:19). Bieg ukończyło 1225 zawodników.