Karkonosze: Marek Swoboda na drugim miejscu

Czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:47
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:14
Marek Swoboda podczas Sudeckiej Setki
Wałbrzyszanin Marek Swoboda zajął drugiej miejsce, a Mateusz Kłaczyński z Boguszowa–Gorc trzecią pozycję w rozegranej kilka dni temu I edycji Maratonu Karkonoskiego. Na starcie biegu stanęło, aż 185 zawodników.

W Karkonoszach wszyscy nasi długodystansowcy spisali się bardzo dobrze. Marek Swoboda prowadził nawet do 32 kilometra, ale z powodu krótkotrwałego kryzysu zakończył maraton na drugiej pozycji, ze stratą do Jacka Lenarta ze Zgorzelca 6 minut i 3 sekund. Blisko 43-kilometrową trasę prowadzącą grzbietem Karkonoszy w pierwszej 10 ukończyli wszyscy zawodnicy z naszego regionu. Mateusz Kłaczyński z Boguszowa-Gorc był 3, Michał Rais z Wałbrzych 8, a Grzegorz Pogorzelski także z Wałbrzycha 10. Jedyna kobieta reprezentująca nasz powiat Ewa Gdowska ze Szczawna Zdroju zajęła w zawodach 145 pozycję z czasem 5 godzin 59 minut i 19 sekund.