Wałbrzych: Mamy lidera

Czwartek, 13 listopada 2014, 12:56
Aktualizacja: 12:57
Bardzo efektownie piłkarki AZS PWSZ II Wałbrzych zakończyły rundę jesienną w III lidze.

W ostatnim meczu wygrały w Świdnicy ze Stalą 7:0. I są liderkami tabeli, mają komplet siedmiu zwycięstw na koncie. Nasz zespół zdobył 34 gole i tylko 4 gole stracił. O trzy punkty wyprzedza Victorię AW Wałbrzych i o 6 punktów Bielawiankę Bielawa. Mają więc nasze piłkarki duże szanse na awans do II ligi.

Nasz zespół pierwszoligowy z kolei w sobotę był bardzo bliski wyeliminowania z rozgrywek Pucharu Polski ekstraligowca AZS Wrocław. W meczu 1/8 PP wałbrzyszanki prowadziły do przerwy 1:0 po golu Klaudii Miłek. W drugiej połowie szybko jednak straciły aż cztery bramki i mimo ambitnej pogoni za wynikiem i zdobycia dwóch goli, już nie dały rady doprowadzić do remisu i przegrały ostatecznie ten mecz 3:4. Nasze piłkarki przekonały się jednak, że rywal z ekstraligi nie jest taki straszy i są w stanie powalczyć o awans na ten szczebel. Zwłaszcza, że w zaległym meczu I ligi KKS Bogdańczowice zremisował z Rolnikiem Głogówek 0:0 i obecnie w tabeli AZS PWSZ Wałbrzych traci do pary współliderów – Rolnika i AZS UJ Kraków – tylko 1 punkt.