Czytających: 5222

Poznań: Mamy dwóch Mistrzów Polski w boksie amatorskim

Sobota, 10 marca 2012, 15:56
Aktualizacja: 18:44
W Poznaniu odbyły się 83. Mistrzostwa Polski w boksie. Wałbrzyszanie wywalczyli na tej imprezie trzy medale – dwa złote i jeden srebrny.

W mistrzostwach wzięło udział 114 zawodników z 46 klubów.

Nasi reprezentanci występujący pod szyldem Kaczor Box Team Wałbrzych pojechali do Poznania z zamiarem wywalczenia kilku medali i ta sztuka się im udała.

W kategorii 52 kg nie do zatrzymania był Rafał Kaczor, który najpierw pokonał przed czasem Przemysława Jańczuka z Gwardii Warszawa, następnie uporał się bez problemu z Mateuszem Rubczewskim, a w finale nie dał najmniejszych szans Piotrowi Gudelowi z Cristala Białystok.

W kategorii 81 kg złoto wywalczył Krzysztof Sadłoń. On wygrał kolejno w stosunku 5-0 z Mateuszem Kotońskim z Fenixu Warszawa, Mateuszem Górowskim z Golden Team Nowy Sącz i w finale z Mateuszem Trycem z Fenixu Warszawa.

Srebrny medal zdobył na tych mistrzostwach Mariusz Burzyński, który w kategorii 56 kg, pokonał Piotra Ożgę 5-0, Andrzeja Wasilewskiego z Kontry Elbląg również 5-0, Michała Smerdela z Gwarka Łęczna 5-0. Burzyński dopiero w finale znalazł swojego pogromcę, którym okazał się być Mateusz Mazik z RMKS-u Rybnik. Nasz zawodnik uległ w tej walce 0-5.

Oprócz sukcesów medalowych na mistrzostwach w Poznaniu zaprezentowali się też inni pięściarze Kaczor Box Team Wałbrzych. W kategorii 60 kg Michał Leśniak uległ przed czasem Michałowi Chudeckiemu z Poznania. Z Chudeckim w II rundzie przegrał inny wałbrzyszanin Miłosz Bochenek. Wcześniej Bochenek pokonał 4-1 Tomasza Gryckiewicza z Olsztyna. W kategorii 64 kg Adrian Swoboda z Wałbrzycha wygrał po zaciętej walce 3-2 z Szymonem Białasem z MOSM Tychy, by w kolejnej rundzie ulec Michałowi Syrowatce z Hetmana Białystok 0-5. W kategorii 69 kg Maciej Pieloch przegrał 0-5 z Piotrem Sielawą z Hetmana Białystok.