MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Mamo na konika”

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 12:15
Aktualizacja: 19:23
Autor: DK
Wiele dzieci pojawiło się w Stadzie Ogierów Książ
Fot. Dominika Krawczyk
Niedzielny piknik w Stadzie Ogierów Książ obfitował w liczne atrakcje. Pokazy, przejażdżki bryczkami i konkursy z nagrodami są tym, co dzieci lubią najbardziej, zwłaszcza jeśli przy okazji mogą pobawić się z młodymi źrebakami.

- Najlepsze było jechanie koniem! - mówi z entuzjazmem jedenastoletnia Aleksandra Golińska.

Dziewczynka, której towarzyszyła dziewięcioletnia Kinga Banaś, wzięła udział w konkursie rysunkowym, szukała skarbów ukrytych w skrzyni z owsem i skorzystała z możliwości przejażdżki na loży. Obie zgodnie twierdzą, że to koniki były dziś gwiazdami dnia. Pokazy w powożeniu zaprzęgiem czterokonnym Piotra Mazurka, Kadryl w wykonaniu uczennic Zdzisława Raduckiego, przejażdżki wozami biesiadnymi, pokazy podkuwania, konkurs na najładniejszy rysunek konia, a w końcu zwiedzanie Stada i Zamku z przewodnikiem.

Jak to w stadninie, wszystko kręciło się wokół tych wspaniałych zwierząt. – Impreza na pewno wpisze się na stałe do kalendarza wydarzeń, bo jest bardzo dobrze odbierana przez odwiedzających – przekonują organizatorzy. Jest to niesamowite miejsce, które przyciąga naprawdę wiele osób, zwłaszcza, że mamy ostatni weekend wakacji, a tu można o tym zapomnieć – mówią ze śmiechem.

Najlepiej udawało się to dzieciom, które z radością szalały pomiędzy stoiskami. – Fajnie, że ktoś pomyślał o najmłodszych – mówi pani Mariola, mama Oli i Kingi. – Zwłaszcza przedstawienie „Przygody Tomcia Palucha” w zabytkowej powozowni, które oglądaliśmy siedząc na sianie, niesamowicie wprowadziło nas w atmosferę stadniny. Na pewno przyjedziemy tu jeszcze nie raz – deklaruje.

Czytaj również

Dołożą do odbudowy

Falstart Górnika

Ratują koźlęta

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~niewazne 30-08-2010 15:04
"...skorzystała z możliwości przejażdżki na loży" chyba miało być lonży :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co ze stadionem?

Kuchciński nie zaszkodził

Uroczyste obchody

Dyduch z numerem 1

Pieniądze dla działkowców