MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Maleńczuk zaśpiewał Wysockiego w Marii

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 października 2011, 20:09
Aktualizacja: Wtorek, 4 października 2011, 10:29
Autor: Sven
Fot. Sven
Jedenaście piosenek w godzinę, a każda jakby „z innej bajki”, choć wszystkie do tekstów Włodzimierza Wysockiego.
Niedzielny koncert w Hotelu Maria w Wałbrzychu przyciągnął tłumy melomanów zainteresowanych twórczością Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu Macieja Maleńczuka.

Artysta nie ukrywał, że interesuje go rosyjska literatura, ale nie jest miłośnikiem rosyjskiego stylu muzycznego, w który rosyjski poeta ubierał swoja poezję. „Rzępolący styl rosyjskiej siedmiostrunnej gitary Wysockiego nigdy mi nie odpowiadał” – mówił w jednym z wywiadów. Maleńczukowi znacznie bliższy jest styl amerykański i dlatego utrzymał płytę właśnie w tych rejonach muzycznych. Słychać trochę bluesa, country, a nawet punka.

Usłyszeliśmy wszystkie jedenaście utworów z płyty „Wysocki Maleńczuka”: „Czerwone zielone”, „Ten co wcześniej”, „Mikrofon”, „Straszny dom”, „Swobodne spadanie”, „Bokser”, „Neutralne tango”, „Gips”, „Moskwa Odessa”, „James Bond”. Na koniec usłyszeliśmy pełną, liczącą dwadzieścia osiem zwrotek wersje utworu „Manekiny”, który w Związku Radzieckim okrojony został przez cenzurę zaledwie do siedmiu.

Poza Maciejem Maleńczukiem – śpiew, gitara, banjo, zagrali Maciej Muraszko - perkusja, Jakub Frydrych - gitary, Andrzej Laskowski - gitara basowa, Grzegorz Stasiuk – instrumenty klawiszowe.

Organizatorem koncertu Macieja Maleńczuka była Agencja Koncertowa Aplauz Planet.

Czytaj również

Znamy laureatów

Bubliczki w Wałbrzychu

Dary dla bibliotek

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~maja 4-10-2011 10:34
a jaka frekwencja?
~gość1 4-10-2011 12:38
około 600 osób
~~~~~~~ 4-10-2011 16:37
Z cenami biletów to ich pogieło.
~tutejsza 5-10-2011 14:29
ceny jak na nasze miasto umiarkowane... w Polsce szerszej i większej - wyższe: http://filharmoniagorzowska.pl/wydarzenia_szczegoly/2011-10-16/1 http://www.kongresowa.pl/impreza,13_11_2011,maciej_maleńczuk_z_zespolem_psychodancing.html itd...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obejrzyj "Kategorium"

Nobel dla Tokarczuk!

Nabierają tempa

Prezydent podsumował

Niepewny los basenu