MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Małe zainteresowanie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 10 września 2019, 12:34
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2019, 9:37
Autor: red
Fot. użyczone
Trwa głosowanie na projekty w ramach WAŁBRZYSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2020. Głosować można wyłącznie za pośrednictwem strony: https://wbo.walbrzych.eu/

Na załączonej grafice znajdują się dane z pierwszych 9 dni głosowania. Wykres, jaki znajdziecie Państwo w załączeniu, przedstawia rozkład głosów na poszczególne projekty bez ujawniania ich nazw. Łącznie do dnia dzisiejszego, do 9.00 rano oddano zaledwie 1883 głosy. Projekt z pierwszego miejsca ma tych głosów 416, z drugiego 313, a z trzeciego 270. Głosować można do końca września.

Czym jest Budżet Obywatelski?

Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W skrócie oznacza to, że:

- mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów do budżetu, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji;
- propozycje projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod powszechne i bezpośrednie głosowanie;
- w efekcie, najwyżej ocenione lub najczęściej wskazywane propozycje projektów przeznacza się do realizacji – wpisując je do budżetu.

Kto może wziąć udział w głosowaniu?

Uprawniony do udziału w głosowaniu jest każdy mieszkaniec miasta Wałbrzycha, który najpóźniej w dniu głosowania ukończy 14 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
2
14%
Przeraża

Czytaj również

Taniej na Delfinka

Wbiegli na Trójgarb

Kibice chcą remontu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~D... 10-09-2019 20:27
Mieszkańcy pokazują wyraźnie, co myślą o oszukiwaniu ich tymi "budżetami" rzekomo "obywatelskimi", gdy liczne projekty przegłosowane i wybrane w latach ubiegłych stanowią już sporą listę wstydu dla władz miasta. Po co robić takie szopki, skoro głos ludzi nie ma znaczenia, bo władze komunalne i tak wedle uznania zablokują - pod byle pretekstem - wszystkie te pomysły, które im się po prostu nie podobają. Zakładać możemy w ciemno, że po tegorocznym głosowaniu na liście wstydu przybędą kolejne pozycje, które wprawdzie nieliczni, ciągle jeszcze naiwni mieszkańcy wybrali, a których "nie da się" zrealizować...
~Hej 10-09-2019 21:21
Nie ma sensu. Jak sie mozna w ogole wypisać z tego syfu?
~Jerzy Jacek Pilchowski 10-09-2019 23:37
Los poprzednich budżetów obywatelskich jest dowodem na to, że pan prezydent Szełemej jet człowiekiem któremu nie można wierzyć. Ludzie nie chcą więc głosować gdyż wiedzą, że znów zostaną zrobieni w "szełemeja".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Asfalt położony

Powiat z pozytywną opinią

Przelew dla Wałbrzycha

Otwarcie komisariatu

Tokarczuk nie chce tytułu