MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Małe gminy mają szansę na pieniądze w ramach projektu „Mój Rynek”

Wiadomości: REGION
Niedziela, 11 września 2011, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: PAW
Małe miejscowości mają szansę pozyskać pieniądze na uatrakcyjnienie m.in. targowisk
Fot. PAW
Jednym z pierwszym województw, w którym wystartuje konkurs w ramach programu „Mój Rynek”, jest dolnośląskie.

Pierwsze nabory wniosków ruszą już 12 września. Środki na budowę i modernizację targowisk w ramach programu „Mój rynek" mają pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Dotacja na budowę targowiska będzie mogła wynieść do 1 mln zł. Będą się o nią mogły ubiegać gminy i związki gminne. Dofinansowanie będzie jednak przyznawane tylko na targowiska usytuowane w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców.

Minister Rolnictwa i Rozwoju na początku lipca wprowadził możliwość dofinansowania operacji dotyczących budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego. Warunki, jakie powinno spełniać targowisko, aby otrzymać dofinansowanie, to przede wszystkim utwardzony teren, oświetlenie, przyłączenie do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej i wyposażenie w odpływ wody deszczowej. Ponadto powinno być zadaszone oraz posiadać urządzenia sanitarnohigieniczne i miejsca parkingowe. Ważne też jest, aby targowisko było podzielone na sekcje, w których będą sprzedawane towary danego rodzaju (produkty rolno-spożywcze powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej) i aby jego zorganizowanie umożliwiało rolnikom dostęp do punktów sprzedaży w sposób określony w regulaminie. Należy też pamiętać o oznaczeniu nazwą „Mój Rynek”.

Nabór wniosków przeprowadzony będzie do 31 października br.

Limit środków dla Dolnego Śląska wynosi 12 950 181 zł.

Beneficjenci zainteresowani udziałem w konkursie składają wypełnione wnioski wraz z załącznikami bezpośrednio w sekretariacie Wydziału Obszarów Wiejskich przy ul. Mazowieckiej 15 we Wrocławiu, IIIp., pok.341, w godz. 8:00-16:00.

Formularz wniosku oraz instrukcja wypełniania wniosku dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego: www.prow.dolnyslask.pl.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabawa gwarantowana

Co z handlem w niedzielę?

Są pieniądze na kluczowe drogi

Zgłoś autokar do kontroli

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Sposób na życie

Zagłosują "za" absolutorium?

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze