MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Majówka z Frankensteinem

Wiadomości: Region
Piątek, 29 maja 2015, 10:21
Autor: Aneta Hajdukiewicz/opr.red.
Fot. Aneta Hajdukiewicz
Uczestnicy Hufca Pracy 1–30 w Wałbrzychu w dniu 27 maja 2015 roku wzięli udział w wojewódzkiej imprezie plenerowej „ Majówka z Frankensteinem” zorganizowanej przez OSIW w Ząbkowicach Śląskich.

Jest to miasto położone na Dolnym Śląsku, od momentu założenia w II połowie XIII w. aż do 1945 r. nosiły nazwę Frankenstein. Nazwę tę „przywieźli” prawdopodobnie ze sobą pierwsi osadnicy – założyciele miasta, pochodzący z Frankonii – z krainy historycznej Niemiec nad środkowym Renem.

Celem tego przedsięwzięcia była promocja regionu Ząbkowic Śl. wśród młodzieży z województwa, zapoznanie z jego historią, zabytkami oraz integracja młodzieży z poszczególnych jednostek OHP przy wspólnej zabawie i konkursach. W ramach spotkania uczestnicy mogli zwiedzić ząbkowicki zamek, Izbę Pamiątek Regionalnych oraz Krzywą Wieżę i rynek miejski. Wszyscy uczestnicy imprezy byli przebrani i ucharakteryzowani na straszne postacie.

Po wycieczce z przewodnikiem, wychowankowie uczestniczyli w dalszych, przygotowanych przez kadrę i wychowanków ośrodka atrakcjach. Reprezentacje przybyłych jednostek mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie historycznym dotyczącym historii miasta. Następnie odbył się konkurs na stworzenie Eko -potwora. Odbyła się również rewia strasznej mody, w której to uczestnicy oraz wychowawcy prezentowali swoje rozmaite straszne stroje. Odbył się również konkurs kulinarny „ Ciasteczkowy Potwór” podczas którego oceniano ciasta straszne wyglądem ale za to smaczne w smaku.

Na koniec rozdano dyplomy i upominki dla zwycięzców poszczególnych konkurencji i każda ekipa w doskonałym nastroju opuściła pięknie ozdobiony i fantastycznie przygotowany Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przeszkadzała mu wiata

Remontują Długosza

Drzewa za frekwencję

Przyjedzie Duda

Będą opiniować

Pandemia nas nie opuszcza

Absolutorium dla burmistrza Jedliny

Gubią ich narkotyki