MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Mają zastrzeżenia do głosowania w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 22 września 2015, 10:34
Aktualizacja: Środa, 23 września 2015, 7:18
Autor: red
Fot. użyczone
Zwrócili się do nas z listem inicjatorzy jednego z projektów w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Ich zdaniem przy głosowaniu doszło do nieprawidłowości.

„ Jako autorzy jednego z projektów lokalnych w tegorocznej (jak i poprzednich) edycjach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, chcielibyśmy zwrócić uwagę na nieprawidłowości przy głosowaniu, zaistniałe w punkcie wyborczym w dzielnicy Rusinowa.

Już od początku głosownia nasze zdziwienie wywołał fakt lokalizacji urny wyborczej w Domu Seniora „Rusinowa", którego pracownicy są jednocześnie autorami jednego z dwóch projektów w naszej dzielnicy.

W dniu 6 września 2015 roku, kiedy cześć mieszkańców Osiedla Górniczego chciała oddać tam głos na wybrany projekt lokalny, na urnie wyborczej mogli znaleźć zakreślone krzyżykiem w miejscu wyboru projektu autorstwa DPS karty do głosowania oraz materiały reklamujące ów projekt (w tym plakaty na drzwiach wejściowych do lokalu).

W dniu 18 września, kiedy autor naszego projektu - Piotr Gezela - udał się do punktu wyborczego, na miejscu zastał przecięte plomby zabezpieczające na urnie wyborczej. Innymi słowy każdy mógł ją bez problemu otworzyć i mieć dostęp do oddanych głosów, zniszczyć je lub sfałszować. Sytuacja została natychmiast zgłoszona do Biura Organizacyjnego koordynującego Budżet Partycypacyjny. Urna została zaplombowana ponownie, ale nie mamy pojęcia jak długo dostęp do otwartej urny miały osoby trzecie.

Uznaliśmy za zasadne złożenie oficjalnej skargi do Prezydenta Miasta Romana Szełemeja w celu wyjaśnienia sytuacji i uniknięcia podobnych w przyszłości, choćby przez zmianę lokalizacji punktu wyborczego.

Bardzo nam przykro, że tak pozytywne idee jak budżet obywatelski niestety też podlegają nieczystej grze i mamy nadzieję, że władze miasta poczynią kroki w celu wyjaśnienia sytuacji.

W załączeniu zdjęcia wykonane w dniu 18 września oraz treść pisma do Prezydenta Miasta Wałbrzycha".

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyremontowali Poniatowskiego

Inkubator do końca roku

List Sanikomu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~czytacz 22-09-2015 12:12
czyżby coś poszło nie tak z projektem Gezeli ?:)
~janek 22-09-2015 13:52
nie tylko tam byly kartu z wybranymi opcjami już z góry !!
~DB 22-09-2015 14:21
Jak zwykle Gezela jeszcze się z Wałbrzycha nie wyprowadził.
~Michaś 22-09-2015 16:01
jeśli hybrydy wygrały to ja też mam zastrzeżenia... kto nas będzie bronił przed nimi ?
~aleksander 22-09-2015 17:53
było zrobic głosowanie przez internet i problem z głowy a teraz kto będzie liczył głosy? i czy będzie można złożyć zażalenie na wyniku do Sądu
~MOHAMMET 22-09-2015 21:57
Jak widzę, zawiść ludzka nie zna granic. Sami nie są w stanie złożyć wniosku ani go dalej poprowadzić , ale czepialstwo dalej pozostało. To miasto to jakaś porażka (chyba bardziej mieszkańcy) obyście wszyscy chcieli zrobić tyle na swojej dzielnicy.Pozdrawiam
~wasserwacek 22-09-2015 22:01
To juz lepiej zrobic Kolo Fortuny zamiast tracic czas na organizacje glosowania.
~hmmm do mahomet 23-09-2015 1:11
angazowalem sie w dwa projekty, przez dwa lata... wygraly... ale zaden nie zostal zrealizowany. Jak to samo spotka twoj to tez stracisz cierpliwosc... to nie jest czepialstwo tyl;ko niepelnosprawnosc naszej wladzy, ktora lze i manipuluje, ze niby miliony rozdaje, o ktorych sami mozemy decydowac. Z tym ze po wygraniu nikt milionow nie widzial i o nich nie slyszal. Nie wiadomo gdzie sa, czy w kieszeni kolesi, czy wrocily do budzetu... nikt nic nie wie.... Sprobuj sie dowiedziec jaki % jest zrealizowanych projektow ktore wygraly... 15%?
~Gezelcia 23-09-2015 6:55
Ten mały złośliwy człowieczek Gezela powinien byc z Wałbrzycha deportowany do Syrii. Tam jeszcze walczą.
~Anonim 23-09-2015 17:48
Sam się deportuj do Syrii złośliwość ludzka nie zna granic widać kto tu ma wyprany mózg

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Premiera w Dramatycznym

Radny straci mandat?

Nadal bez oświetlenia

Idą na Jasną Górę

Spacery wstrzymane