MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Maciej Maleńczuk wystąpi w Hotelu Maria – BILETY DO WYGRANIA

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 września 2011, 9:58
Aktualizacja: Sobota, 1 października 2011, 19:45
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
2 października Aplauz Planet i Hotel Maria zapraszają na koncert Macieja Maleńczuka. Mamy dla naszych Czytelników pojedynczą wejściówkę na ten koncert.

Wystarczy wysłać smsa o treści: PT.KONW: MALENCZUK na numer: 7116

Cena smsa to 1 zł + VAT.

Na smsy czekamy do 29 września do północy.

Czy można połączyć dwa tak skrajne podejścia do spuścizny Wysockiego? Generalnie raczej nie, chyba że... robi to Maleńczuk.
Pietyzm. Uznając teksty Włodzimierza Wysockiego za "diamenty", poświęca na przekład 11 piosenek ponad pół roku. Konsultuje z "wysockologami" znaczenie poszczególnych słów, zwrotów, fraz; poznaje konteksty historyczne, społeczne, polityczne i in. Szuka sposobów na ich oddanie w języku polskim naznaczonym tyloma rusycyzmami (istniejącymi wcześniej lub nie), aby nikt nie miał wątpliwości, w jakim języku myślał i tworzył ich twórca.

Stąd Wysocki.
Dezynwoltura. "Rzępolący styl rosyjskiej siedmiostrunnej gitary Wysockiego nigdy mi nie odpowiadał" - pisze Maleńczuk. Mając swój Psychodancing - zespół, który wedle jego słów, składa się "z samych utalentowanych muzyków" - sformułował zadanie w prosty sposób: "Tym diamentom [czyli wierszom] należy się oprawa". I oprawili: w bluesy "Mikrofon"i "Manekiny", blue-grass i country "Czerwone, zielone" i "Ten, kto wcześnie z Tobą był". "Gips" i "Straszny Dom" mogłyby znaleźć się na płycie Homo Twist, "Neutralne Tango" i "Swobodne spadanie" na Psychodancingu, "Moskwa Odessa" być może na Pudelsach. Punkowy "Bokser". Istna witryna jubilera. Jubilerami byli: Maciek Muraszko - kierownik muzyczny, perkusja; Kuba Frydrych - gitary wszelakie, Andrzej Laskowski - gitara basowa i kontrabas, Grześ Stasiuk - fortepiany.
No i On.
Stąd Maleńczuka.
"Wysocki Maleńczuka" - Pietyzm i dezynwoltura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszyły próby

Premiera w Lalkach

Przyjedzie Duda

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 5-10-2011 13:11
a kto wygrał te bilety ? i kto wygrał weekend u Janiny?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oby pogoda dopisała

Kary za prędkość

Ciekawie w lipcu

Wraca stand–up

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?