MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

LZS z nowym statutem

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 25 sierpnia 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: PAW
Wreszcie członkom Ludowych Zespołów Sportowych udało się podjąć uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian do istniejącego statutu.

Na czerwonym zebraniu LZU-u zabrakło odpowiedniej liczby członków, by wprowadzić zmiany statutu. Dlatego konieczne było zwołanie kolejnego zebrania. Tym razem frekwencja dopisała i bez większych przeszkód zmiany zostały zatwierdzone.

Jak mówi Mieczysław Gwiazda, szef LZS-u w regionie wałbrzyskim, wciąż największym problemem, z jakim boryka się LZS, jest brak odpowiednich środków finansowych. Prezes Gwiazda przedstawił liczby, które stawiają Wałbrzych na szarym końcu, jeśli weźmiemy pod uwagę środki finansowe przekazywane przez starostwa powiatowe na funkcjonowanie LZS-ów. Porównywalnie świdnicki LZS dostaje od powiatu kilkakrotnie większe sumy finansowe na funkcjonowanie niż LZS ziemi wałbrzyskiej. Prezes Gwiazda zapowiada, że ma zamiar interweniować w starostwie w tej sprawie. W ubiegłych latach LZS w Wałbrzychu otrzymywał na działanie 3-5 tys. zł. Ta suma to kropla w morzu potrzeb.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zarząd Powiatu z absolutorium

Wałbrzych się otwiera

Obwodnica w 45 %

Pasja nauczania

Co słychać w Wałbrzychu?

Raport prezydenta

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Lubachowska tama