MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Łukasz Słonina trenerem kadry juniorów w biathlonie

Wiadomości: REGION
Sobota, 25 maja 2019, 6:32
Aktualizacja: 6:33
Autor: PAW
W Bydgoszczy rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie kadry młodzieżowej przed sezonem 2019/2020. Nowymi szkoleniowcami odpowiedzialnymi za reprezentację juniorów zostali Łukasz Słonina oraz Rafał Lepel, którzy zastąpili na tym stanowisku Tomasza Sikorę.

Nowymi szkoleniowcami kadry młodzieżowej zostali Łukasz Słonina oraz Rafał Lepel. Obaj w przeszłości jako zawodnicy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Słonina to mistrz Polski w sprincie z 2013 roku, uczestnik MŚ z tamtego roku. Od 2016 roku był asystentem Nadii Biełowej najpierw w kadrze młodzieżowej, a następnie w kadrze seniorek. Z kolei Lepel to uczestnik MŚ w 2012 roku. Po zakończeniu startów pracował jako serwismen pierwszej reprezentacji. Od maja ubiegłego roku był asystentem Tomasza Sikory w kadrze młodzieżowej.

- Zarówno Łukasz Słonina jak i Rafał Lepel przeszli pełną ścieżkę zawodniczą, są olimpijczykami, a zaraz po zakończeniu startów zostali trenerami. Będą bazować na swoim już niemałym doświadczeniu zdobywanym w pracy jako asystenci czy pracownicy techniczni przy pierwszej reprezentacji. Są gotowi do samodzielnej pracy, obserwujemy ich podczas procesu planowania treningu, znamy ich podejście i zaangażowanie. Poza tym będą ściśle współpracować z trenerami kadry seniorek i seniorów oraz trenerami klubowymi. Mają więc za sobą grupę osób, która jest gotowa ich wspierać – powiedziała Gerasimuk.

źródło: www.biathlon.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
57%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Boguszowskie zapasy

Wyburzenia w Walimiu

Triumf w deblu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zdziwiony6 25-05-2019 8:46
Cienko
~ 25-05-2019 21:14
No to współczucia dla młodzieżówki!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dawid w Moskwie

Jubileusze Małżeńskie

Fundacja Tokarczuk

Międzynarodowe zapasy

Kolejne odkrycie