MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Łuk już bardziej bezpieczny

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 15 kwietnia 2009, 9:46
Aktualizacja: 9:51
Autor: stud/pras
Świebodzice, ul. Piasta
Fot. pras
Pierwsza z szeregu inwestycji związanych remontami i modernizacją dróg na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach, dobiegła końca. Na ulicy Piasta, mamy już nową nawierzchnie, chodniki i zatoczki parkingowe. Wygładzony został też niebezpieczny zakręt.

Prace trwały zaledwie kilkanaście dni. Remont ulicy Piasta to dopiero początek największej inwestycji drogowej w mieście w tym roku. Gruntowna naprawa czeka jeszcze cztery newralgiczne ulice na osiedlu: Kazimierza Odnowiciela, Księcia Bolka, Mieszka Starego i Henryka Pobożnego. To oznacza, że to największe osiedle w Świebodzicach zamieni się lada moment w duży plac budowy.
– Mieszkańcy muszą się niestety liczyć się z utrudnieniami w obrębie remontowanych ulic, ale coś za coś, nie da się naprawić nawierzchni bez rozkopania drogi i chodników – tłumaczy zastępca burmistrza, Ireneusz Zyska - Poszczególne drogi będą wykonywane etapami tak, aby nie sparaliżować ruchu samochodów, ale z góry prosimy o wyrozumiałość, bo utrudnienia na pewno będą. Całość inwestycji to 3,5 mln złotych. Świebodzice pokryją ją z własnych środków. 20 kwietnia rozpoczyna się remont następnej ulicy – Kazimierza Odnowiciela

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Duda w Wałbrzychu

Asfalt na Kolejowej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~sb 15-04-2009 16:01
ale ile trzeba było czekać

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zagospodarowali szczyt

Miasto broni strażników

Powitanie lata

Przyjedzie Duda

Czysto na Chełmcu