MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Lokale kryzysowe w miejsce żłobka

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 10 czerwca 2010, 19:13
Aktualizacja: 19:14
Autor: Sven
Czy sąsiedztwo straży miejskiej wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców lokali kryzysowych?
Fot. Sławomir Pawlik
Prezydent Piotr Kruczkowski zaprosił media na plac budowy. W budynku przy ul. Kasztelańskiej 3 od kilku dni trwają intensywne prace remontowe. Kiedyś był to żłobek, a w ostatnich latach, część dwupiętrowej budowli zajmuje Straż Miejska.

Pierwsze piętro jest adoptowane na siedem lokali mieszkalnych. Trzy z nich będą miały od 74 do 82 m² i dwa pokoje, a cztery jednopokojowe – 36 m². Do tego oczywiście kuchnie i łazienki, a na zewnątrz parking. Wymieniany jest dach, okna i drzwi, instalacje, stawiane ściany działowe. Zrywane są także posadzki, na których był parkiet, ponieważ zawierają substancję, uznawaną współcześnie za szkodliwą dla zdrowia. Budynek będzie ocieplony, a mieszkania w pełni wyposażone i umeblowane. Na drugim piętrze będą pomieszczenia gospodarcze. Całość inwestycji wyceniono na 520 000 zł.

Do końca sierpnia powstanie w ten sposób siedem tzw. lokali kryzysowych, w których tymczasowo, do kilku tygodni, będą mogły zamieszkać osoby pozbawione własnego lokum w wyniku pożaru, powodzi lub innej katastrofy. Na razie są trzy takie lokale. W razie większej potrzeby miasto wynajęłoby pokoje w pensjonatach i hotelach.

Koszty związane z zamieszkaniem pokrywać będą lokatorzy. Czynsz będzie identyczny z tym, jaki płacili we własnym mieszkaniu. Ale za to będą się mogli czuć bezpiecznie ze Strażą Miejską po sąsiedzku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Najlepszy projekt

Po barierkach, czas na drogę

Zagospodarowali szczyt

Otwierają Park Aktywności

Kolejny seans

Mierzą prędkość

Ewakuacja była konieczna

Duda w Wałbrzychu