Czytających: 5171

REGION: LOJ: Derby dla Szczytu

Piątek, 21 września 2012, 14:28
Aktualizacja: 14:29
W najciekawszym meczu Ligi Okręgowej Juniorów, Górnik Gorce uległ w derbowym starciu ze Szczytem Boguszów 2–5.

O tym, że derby rządzą się swoimi prawami wiedzą wszyscy. Faworytem meczy byli gracze Szczytu, którzy na poziomie klasy okręgowej juniorów występują już kilka sezonów i mają duże doświadczenie. Piłkarze Górnika to beniaminek, który walczy o pozostanie na tym szczeblu rozgrywek. Spotkanie było bardzo dramatyczne, a arbiter miał ręce pełne roboty i pokazał aż 3 czerwone kartki. Szczyt prowadził po golu Rafalskiego. Chwilę później jeden z graczy Górnika został ukarany czerwoną kartką. Drugiego gola dla Szczytu zdobył Bieniecki, który wykorzystał jedenastkę. Później za brutalny faul kolejny gracz Gorc obejrzał czerwony kartonik i Szczyt grał z przewagą dwóch zawodników. W drugiej połowie osłabieni gospodarze rzucili się do odrabiania strat i wywalczyli rzut karny, który na gola zamienił Bejnarowicz. W kolejnych minutach dominował Szczyt. Dwa gole na swoim koncie zapisał Rafalski, a kolejne trafienie dorzucił Szczeklik. W końcówce meczu czerwoną kartką ukarany został gracz Szczytu – Budnik, a gospodarze zdołali zdobyć drugiego gola. Gorce mogły pokusić się o kolejnego gola, jednak Bejnarowicz nie wykorzystał drugiej jedenastki.
Trzecia z naszych drużyn, która występuje w lidze okręgowej juniorów, a mianowicie Podgórze Wałbrzych zremisowało u siebie z Nysą Kłodzko 1-1. Gola dla Podgórza zdobył Michał Hertmanowicz. Wcześniej Patryk Sońko nie wykorzystał jedenastki.