MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

List w sprawie radnego Nowaka

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 19:20
Aktualizacja: Wtorek, 31 sierpnia 2010, 7:56
Autor: Sven
Radny Ryszard Nowak wysłuchał słów krytyki pod swoim adresem ze spokojem
Fot. Sławomir Pawlik
Na ręce Przewodniczącej Rady Miasta Agnieszki Kołacz – Leszczyńskiej wpłynął list podpisany przez grupę wałbrzyszan.

List został przytoczony na dzisiejszej sesji Rady Miasta. Oto jego treść:

„My niżej podpisani wałbrzyszanie, pragniemy stanowczo zaprotestować przeciwko szkodliwej dla miasta, antywałbrzyskiej postawie radnego Ryszarda Nowaka. Powodem protestu jest nagłośniony w mediach ogólnopolskich, żenujący apel radnego, w którym domagał się, aby ze środków budżetu miasta dokonać zakupu nocników dla wszystkich mieszkańców Wałbrzycha. Powodem miał być brak publicznych toalet, w następstwie czego wałbrzyszanie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w parkach i bramach.
Naszym zdaniem powodem prawdziwym była chęć zaistnienia w mediach radnego, który zbijając swój kapitał polityczny nie liczy się ze skutkami tego rozgłosu i niszczy z trudem budowany wizerunek miasta.
Nie twierdzimy, że w Wałbrzychu liczba toalet jest wystarczająca. Twierdzimy, że instytucji użyteczności publicznej, obiektów gastronomicznych i marketów jest tyle, że kwestią kultury osobistej jest to, gdzie załatwiamy swoje potrzeby fizjologiczne.
Jeśli dla pana radnego osobistym wyborem jest park, brama lub nocnik zakupiony za pieniądze podatników, to powinien się tego zwyczajnie, po ludzku wstydzić, a nie dzwonić po telewizję. Nie powinien nam fundować kolejnego prymitywnego spektaklu, nie wmawiać Polakom przekonania, że Wałbrzych to jedynie patologia i motłoch. Po prostu sobie tego nie życzymy.
Wiele w Wałbrzychu zbudowano dzięki publicznej debacie, bez chamstwa i poniżania ludzi. Najwyraźniej cywilizowane metody działania nie są panu radnemu znane. Wobec tego pragniemy mu przypomnieć, że jako radny reprezentuje wszystkich mieszkańców, nie tylko tych, którzy załatwiają potrzeby fizjologiczne w bramie lub w parku. Jest również zobowiązany do określonej postawy etycznej i działania dla dobra naszego miasta. Podpisy”.

Wydaje się, że radny Ryszard Nowak, organizując „akcje nocnikową” miał dobre intencje. Chciał raczej zaprotestować przeciw faktowi istnienia w studwudziestotysięcznym mieście jednej publicznej toalety niż reklamować Wałbrzych jako miasto patologii i motłochu. Było to, charakterystyczne dla radnego Nowaka, działanie w charakterze wrażliwego i otwartego na problemy wałbrzyszan trybuna ludowego. Jest praktycznie nieprawdopodobne, żeby Ryszard Nowak chciał działać na szkodę wizerunku naszego miasta.

A co na to Ryszard Nowak? Powiedział tylko, z żalem w głosie, że skoro to dobrze, że w Wałbrzychu jest jedna toaleta, to niech tak zostanie.

Czytaj również

Odpracuj dług

Referendum już w niedzielę

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~ 30-08-2010 19:27
Rysiek chciał dobrze a wyszło jak zawsze w Wałbrzychu
~jasne 30-08-2010 19:37
brawo mieszkancy, w koncu ktos miał odwage publicznie powiedziec to co mysli wiekszość!!!!
~hehe 30-08-2010 19:41
Radny Nocnik - dostał swoim melonikiem po glowie
~Kora 30-08-2010 20:06
Pod cytowanym listem mieszkańców podpisała się min. Pani Daniela Sprytula radna PO z rodziną a także szefowa Kancelarii Prezydenta Pani Starczukowska - ot grupa inicjatywna - wstyd Pani radna , ze odsyła mnie pani do obiektów użyteczności publicznej na siku lub do restauracji- w cywilizowanym mieście kibelek miejski to święta sprawa .......Konie a raczej nocniki poszły w świat a o kibelkach miejskich dalej cicho.....o to niech Pani zawalczy ...
~Janek 30-08-2010 20:24
Ludzie jestescie warci Nowaka... To wasz autorytet pokroju Jana Pawla II. WSTYD mi, ze z takimi nieudacznikami dziele to miasto!
~Mietek z Jedliny 30-08-2010 20:52
To niech dalej srają po krzakach buroki Wałbrzobylskie :D Muhahahahahahaha!!
~tolek 30-08-2010 21:22
Wracaj na nocnik!!!
~Jontek z Jedliny 30-08-2010 21:25
W nosej Jedlince kozdy mo wuceta. Mamy tyz biedronkem i dino. A kible som na kaaazdym kroku. Jest nos az pinć tysionców, tylko dzieci zbierojom cegły i je cyscom. To nic ze tu wszyscy mieskojom a pracujom w Wałbrzychu. Swagier muwi ze nos Burmistsz tyz móglby strefe wybudowac ino mu sie nie chce, bo woli nowe boisko na bule. My być najlepsi!
~ADAM 30-08-2010 22:52
Bzdura totalna bzdura **Usługi publiczne** obejmują dobra publiczne, w odniesieniu do których niemożliwe jest wykluczenie kogokolwiek z korzystania z nich. Są to dobra, od których oczekujemy określonej jakości - niezależnie od liczby osób z nich korzystających W tym : Usługi administracyjne * Usługi społeczne * Usługi techniczne gdzie w usługach społecznych można zaznaczyć OCHRONĘ ZDROWIA a w technicznych GOSPODARKA ODPADAMI oraz utrzymanie porządku i czystości !!!! Czy Wałbrzych się z tego wywiązuje ?? Brudne przystanki Fekalia wszędzie ... Może nie każdy ma kulturę osobistą ale ja chce mieszkać w czystym mieście i morze trzeba zbudować trochę tych toalet albo kopić te nocniki !! Śmiesznie było ale Nowak wskazał ważny problem w naszym mieście I PROSZĘ O JEGO ROZWIĄZANIE
~Heniek i Benio 30-08-2010 23:09
Ta grupa wałbrzyszan piszący ten list,to zwykłe buraki. ....jesteśmy przekonani,że robią pod siebie
~Ania 31-08-2010 7:15
Brawo!!! Nareszcie ktoś zganił pana radnego. Dużo sie o tym mówi a nikt do tej pory głosno o tym nie powiedział. Panie Ryszardzie skoncz Pan wstydu oszczedż i dbaj Pan o dobry wizerunek naszego miasta. A to parcie na szkło Pana to .......... :)
~stach 31-08-2010 7:48
Do tych, co chcą ganić Pana Rysia Nowaka !!! Być może Wam WC miejskie nie są potrzebne bo ptaszki spod Was wynoszą ale besztanie kogoś za to, że zwraca uwgę na problem jest przykładem próby zastosowania swoistego rodzaju źle pojętej zmowy milczenia... Takie złe zmowy milczenia w przeszłości już funkcjonowały np. zmowa milczenia w ZSRR na temat mordów stalinowskich, zmowa milczenia w PRL na temat zbrodni katyńskiej, zmowa milczenia w Niemczech czasów Trzeciej Rzeszy o obozach koncentracyjnych itp. itd. Wprawdzie ta próba zmowy milczenia dotyczy gównianej sprawy ale mechanizm jest taki sam jak w ww. przytoczonych przykładach !!!
~Skandal 31-08-2010 7:56
List podpisało 65 osób , na czele podpisów pani radna Sprytula z rodzinką, a na końcu pani Starczukowska, szefowa kancelarii prezydenta Kruczkowskiego! Bravo Platformersi, jesteście żałośni!!!
~ 31-08-2010 8:22
durny list ,durnych ludzi---a kible gdzie????
~kazio 31-08-2010 9:07
W końcu. Cała prawda o tym panu.
~() 31-08-2010 9:17
od Rycha to wy sie wszyscy od...laserujcie i dalej po bramach lejcie-prymitywy!!
~R. Nowak 31-08-2010 9:29
Z tego wszystkiego to można wyciągnąć dość pożyteczny wniosek, mianowicie: ktoś wskazuje wielki problem, wskazuje go licząc się z tym że różnie może być to zinterpretowane ( co też można poczytać powyżej ,zostaje za swój "wybryk" zganiony, obrzucony błotem ( bo miał czelność wskazać NIEUDOLNOŚĆ wałbrzyskich władz zasiedziałych w ratuszu ). Teraz jest wokół tej sprawy szum, ale zastanawiam się kiedy wszystko wróci do normy, tz. znów nikomu nie będzie przeszkadzał zapach szczyn po bramach, parkach itp. miejscach. Swoją drogą czas wyborów jesiennych to czas zaistnienia w mediach i pokazania że się coś dla Wałbrzycha robi ( o czym doskonale wie radny R. Nowak ) - a gdzie był pan radny wcześniej, czym zaimponował piastując swój społeczny urząd ??? R. Nowak /nie Rysio /
~gg 31-08-2010 9:55
No i znowu skazani jesteśmy na Kruczka w następnej kadencji. Patrząc na tzw. opozycję to jego wygrana jest pewna.
sanityfair 31-08-2010 10:36
Nowak ma słuszność, zwracając uwagę na ów problem, ale zgadzam się, że środki jakich użył są karygodne. Zorganizowanie dość zabawnego i sugestywnego happeningu to jedno, ale zapraszanie ogólnopolskiej telewizji to inna sprawa. Dzięki akcji radnego zmieniło się nieco postrzeganie Wałbrzycha w naszym pięknym kraju. Już nie tylko biedaszyby i ogólne ubóstwo, ale też to, że Wałbrzyszanie załatwiają potrzeby fizjologiczne w miejscach niekoniecznie do tego odpowiednich, albo do nocniczków. A publicznych toalet, jak nie było tak nie ma. Apeluję do obrońców radnego: nie obrażajcie innych i siebie. Stwierdzenie, że jeśli ktoś nie popiera owej niezbyt przemyślanej akcji, to ewidentnie musi "robić" pod siebie lub pod drzewkiem, świadczy o waszych wąskich horyzontach postrzegania, tym samym uwłaczając waszej osobistej inteligencji. Nie wiem czemu problemem miałoby być skorzystanie z WC w restauracji, markecie, na stacji benzynowej, które zapewne utrzymywane są w większym porządku niż ewentualne publiczne szalety na każdej ulicy. A to, że list podpisany jest przez przedstawicieli "konkurencji" to już inna sprawa.
~lonio 31-08-2010 10:56
zrobić mu kibelek w siedziebie RWS - niech sprząta po kolesiach z B Kamienia
~ 31-08-2010 11:27
żałuje, że o liście nie widziałam, bo z chęcią bym się pod nim podpisałam! A autor tekstu jesli ma wlasne zdanie ti niehc pisze je w opiniach a nie broni Pana Radnego.
~do sanityfair od Z.K. 31-08-2010 11:44
Człowieku!!! ....masz bardzo wąski horyzont myślenia!!! Jeśli np.znajdziesz się np. na Podgórzu i masz konwulcje żoładkowe....to co??? .....krzaki!!!, albo brama!!!! Na tej dzielnicy nie ma restauracji,knajpy,baru,stacji benzynowej,marketu---szaletu!!! .....a na Podgórzu mieszka około 10tys.mieszkańców. a inne dzielnice....po prostu brak komentarza.
~Alva 31-08-2010 11:51
Wałbrzyskim władzom inaczej nie da się pokazać problemu jak tylko przez terapię szokową. A Polska już wcześniej wiedziała jak źle się dzieje w mieście Wałbrzychu, ze jest bieda, że go nie stać na publiczne toalety. Postrzegania Wałbrzycha i tak to nie pogorszy. Można dobrze byłoby stworzyć w Wałbrzychu coś co odbuduje naszą straconą reputację, a nie tylko krytyki, no i jak zwykle, tradycyjne "nic nie robienie". Jeśli się coś krytykuje, to może warto podać inne, lepsze rozwiązanie problemu. Nie masz? To nie krytykujcie, bo to niepoważne i wręcz śmieszne.
~ADAM 31-08-2010 12:10
Podgórze ?? NA PODZAMCZU POKAŻCIE MI KIBEL !! Jak raz wszedłem na stacje prosząco kluczyk gdy nic nie kupowałem to na mnie jak na kretyna patrzyli. A w rynku tam jest jedna knajpa !! i co karteczka - TOALETA PŁATNA - !! LUDZIE ...
~ADAM 31-08-2010 12:13
A do bezpłatnego sikania mam konstytucyjne prawo !! Proszę o udostępnienie toalet. A jeśli nie to proponuje Sądy Wałbrzyskie zasypać wnioskami z odwołaniem od mandatów - poczekacie na rozprawy jeszcze pół roku to inaczej zaczniecie pisać
~Thoreziak 31-08-2010 12:54
Publiczne toalety nigdy nie były bezpłatne .
sanityfair 31-08-2010 13:08
Aha... Czyli większość z państwa uważa, że gdy jest problem, na przykład z brakiem miejskich toalet, to należy rozgłosić światu, że tu i tu srają po lasach i zrobić z siebie i swych ziomków idiotów na skalę krajową, zamiast spróbować jakoś problemowi zaradzić, bo jest się np. radnym, który podobno ma to zapisane w swoich obowiązkach.
~Ania 31-08-2010 13:12
Bardzo żałuję, że nie wiedziałam o liście. Podpisałabym się pod nim obiema rękami. P. Nowak lubi brylować w mediach, zamiast zająć się faktyczną pracą, za którą pobiera wynagrodzenie z naszych podatków. Miasto brudne? Przestańcie narzekać! Niech każdy zacznie porządkowanie i utrzymywanie czystości od SIEBIE!!! Fakt, brak toalet publicznych w mieście. Ale czy potraficie je sobie wyobrazić przy obecnym stanie kultury naszych mieszkańców? Kogo będzie winił p. Nowak za brud w tych przybytkach? Znowu rządzących? A może już wtedy p. Nowak zajmie się prawdziwą pracą, żeby utrzymać siebie i swoją rodzinę... Oby.
~:) 31-08-2010 13:16
Co Wy od Ryśka chcecie? nie rozumiem, chłop w prosty sposób ukazuje problemy, a Wy z jakimis ale, ze wizerunek psuje, to zrobcie tak aby ten wizerunek byl pozytywny w najmniejszych nawet szczegolach. a wiec Platformersy !!! SRAC PO KRZAKACH !!! a pani Speytna to niech tym listem sobie pupeczke podetrze, na toaletowym zaoszczedzi :) haha Rysiek!!! tak trzymaj, bij Platformersa w ryj, padnie jak uschniety kij :)
Maku 31-08-2010 13:31
Także uważam, że radny Nowak popełnił "małe" faux pas organizując nocnikowy happening, który w dodatku został wyemitowany w ogólnopolskiej telewizji. Wałbrzych poprzez działania obecnych władz jest już dostatecznie mocno ośmieszonym miastem. Nie na miejscu są działania, które pogłębiają ten stan rzeczy. Należy stwierdzić, że inicjatywa radnego Nowaka na rzecz wybudowania miejskich szaletów na miarę dzisiejszych czasów, to rzecz bardzo dobra. Towarzyszące temu pożal się Boże przedstawienie nie stworzyło jednak wokół całej tej sprawy pozytywnego oddźwięku, a wręcz odwrotnie. O ile lepiej wyglądałby happening z obwoźną toaletą (jej atrapą rzecz jasna), w której zapraszani przez radnych WWS wałbrzyszanie składaliby podpisy pod wnioskiem do prezydenta Kruczkowskiego o wybudowanie niezbędnych dla mieszkańców miasta przybytków. Robienie z wałbrzyszan pośmiewiska na cały kraj (jak napisał @santifair), to po prostu żenada.
~ktos 31-08-2010 14:24
Pani sprytula powinna czesciej zabierac glos na sesjach rady niz jakies listy pisac, ktore podpisalo jej kochane towarzystwo w ilosci 30 paru osob, porazka, hahaha.
~janek 31-08-2010 14:26
pani radna Sprytula jesli nie chce miec normanych toalet, i chce zalatwiac swoje sprawy w roznych innych miejscach, niech chodzi wrazz rodzina oraz znajomymi do parku robic pod drzewko :) pozdrawiam :)
~ 31-08-2010 16:39
to jest jeden problem a czasami przejdzie sie pol dzielnicy i nie ma zadnego smietniczka a pozniej narzekaja ze tu nalane a tam nasmiecone wstydzcie sie za ten list burżule!!!!!!!!!!
~graża 31-08-2010 18:35
och !! czytajac to to jakbym widziała wczorajszą wojną w TV - ludziom na stołkach po prostu przewraca się w głowach i w chamski sposób potrafią gnoic innych --- co w tym złego ,że ktoś chce lepiej ,że działa ,organizuje coś dla ludzi ????????? dla mnie p.Nowak jest ok! jako szarak widzę ,że chce coś robic a wy co tak szumicie siedzicie na stołkach i pierdzicie dosłowniew nie ,może nareszcie ruszycie te 4 litery i też coś zaczniecie robic a nie tylko świnie podkładac innym -- siedzicie i my na was robimy!!! z naszych pieniedzy jesteście słono opłacani !! gorzej bedzie jak szaracy wezmą się za te wasze stołki i popedzą - niech znajdzie się jeden co zjednoczy i namówi nas szaraków to ............... panie Nowak niech pan pomysli jak wyplenic ten motłoch nierobów z urzedów !
~gosciu 31-08-2010 18:39
POPIERAM NOWAKA !!!!
~ 31-08-2010 18:54
"Na ręce Przewodniczącej Rady Miasta Agnieszki Kołacz – Leszczyńskiej wpłynął list podpisany przez grupę wałbrzyszan" to dlaczego są tam podpisy radnych i ich rodzin? wstyd ! to oni powinni się wstydzic a nie jeszcze się burzyc ,że walczy się z syfem jaki panuje w naszym miescie
~ 31-08-2010 20:40
ja tez popieram Nowaka!!!!!!!
~motylek 31-08-2010 21:14
Dzisiaj na portalu tvn sprawa toalet w Zgierzu.Ogłaszam zbiórkę na bilet dla Nowaka do Zgierza.Tam może się odnajdzie,będąc DYREKTOREM publicznej PŁATNEJ toalety.
~ 31-08-2010 22:49
Popieram NOWAKA w 100%.Gościu przynajmniej jest aktywny.Próbuje COŚ robić---Niestety SAM nie jest w stanie rozbić ,, BETONU ,,
~kit 1-09-2010 10:23
Radna Sprytula z Platformy ma problem z głowy. S.. w Ratuszu, więc jej kible są nie potrzebne. NIE dla Kruczkowskiego i jego bandy.
~..... 1-09-2010 12:31
Rysiek do roboty się weż ..... ale takiej prawdziwej .... cóż do tej pory zrobiłeś będąc radnym? fajnie jest rozdawać nie swoją kasę. Promujesz się za pieniądze z RWS i z darowizn dla RWS. Te wszystkie akcje - festyny nigdy by nie doszły do skutku gdyby cie nie wspierał Kruczkowski lub jego ludzie. Ciekawe co będzie jak juz starcisz ostatnich przyjacół ? srasz w swoje gniazdo takim zachowaniem
~mieszkaniec 3-09-2010 12:32
Ciekawe kto na czyich plecach się wypromował? To Kruczkowski na plecach Nowaka a nie odwrotnie. Nowak nie zasiada w zarządach spółek tylko Kruczkowski. Pracuje społecznie. Faktycznie na RWS-ie mozna się wzbogadzić 3000 zł na cały rok na imprezy. Brawo koledze, który pisze takie banialuki. Nowak za swoją pracę w PO był obdarowany chlebem ze smalcem i ogórkiem. To ludzie Kruczkowskiego zostali obdarowani stanowsikami - Daniela Sprytula, Artur Torbus, Małgorzata Wierzbicka, Stefanos Ewangielu itp. Tych ludzi promuje Piotr Kruczkowski. Gratuluje Mu wyboru.
~baca 3-09-2010 21:22
Panie Nowak, tak trzymac, nie da jsie pan platformiakom. Z tego co wiem ledwo dorobil sie pan roweru na raty. Dorabiaja to sie platformiaki. Do pana Nowaka niejednokrotnie przyjezdzaja ludzie z calego Walbrzycha. a co do po, to zniszczyla pana Nowaka. coz niepotrzebnych ludzi sie usowa. platforma poprostu boi sie o stolki, listopad tuz tuz, hahaha
~uroboros 3-09-2010 22:58
tak wlasnie platforma traktuje Pana Nowaka, ten chcac zrobic paczki na mikolaja, musial bodajrze placic za sale w ktorejs ze szkol, gdzie chcial zrobic Mikolaja, to chyba niedorzeczne. I Mikolaj wkoncu odbylsie w Parafii na Bialym Kamieniu, tak wlasnie platorma dba o ludzi. Pani srytula niech wezmie sie do roboty, bo ma dziury na podworku, a osoby co podpisaly ten list, niech wstydza, i chodza zalatwiac sie po bramach :)
~jojo 4-09-2010 18:18
kibel temat żywy i długi jak tysiące lat posiedzń z wiadomym skutkiem. Nowak to lokalny oszołom megaloman. ale, ale... Cele Nowaka są lokalnie szerokie a poruszany przez niego temat mieści się w majtkach. Ja nie w celach lokalnej polityki zwracam się do władz Wałbrzycha- zbudujcie z pomocą UNII dwa kible w Śródmieściu. Jeden z nich oddajcie w dzierżawę Nowakowi a drugi mi emerytowi i wtedy zobaczymy który z nas jest więcej dla Miasta wart.
~... 4-09-2010 22:47
burak i tyle ależ mamy "polityków"
~mieszkaniec 5-09-2010 20:15
gościu jak chodził w dersie był naturalny i normalny - teraz wskoczył w garniturek i ze społecznika zrobił się politykiem. strach przed utratą dietki radnego spowodowało parcie na szkło i zdymiarskie zapędy.
~.... 6-09-2010 19:30
oj skawaszony Pan Rysio ostatnio sie wydaje..... tak mała moralność Kalego ....... jak on do tv radośc na twarzy jak jego do tv to smutek i użalanki
~Josef 9-09-2010 9:02
co nam pan radny przycichł ostatnio :) hej panie Rysiu wyobry idą trzeba prowokować
~gosc 25-09-2010 13:24
jaki poziom oleju w głowie pana radnego taki sposób na promocję naszego miasta,wstytd!!!!
keven579 28-09-2010 21:18
Przez dziesiatki lat w samym centrum Walbrzycha bylo dzialajace WC teraz jest zamkniete DLACZEGO wedlug mnie radny Nowak ma apsolutna racje lepiej kupic wszystkim nocniki niz by ludzie musieli chodzic po bramach lub zalatwiac sie w krzakach my mezczyzni to jeszcze pol biedy ale KOBIETY to jest naprawde pbciach by w Walbrzychu niebylo dzialajacej publicznej ubikacji czemu nieuruchmimy tej na placu Grunwaldzkim przecierz dzialala dziesiatki lat dlaczego ja zamknieto.
~Mieszkańec nowego miasta 16-11-2010 18:41
Pan Nowak to nic więcej jak najgorsze oblicze RADNEGO jakie mozna sobie wyobrazić za grosz uczciwisci proponuje NIE odawać głosu na takich jak on i tą całą partie którą tworzy to jedno wielkie .......
~tony halik 22-12-2010 12:25
radny to obiecajda rzuca tylko kiębasą przed wyborami -radny bwz radny

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Seans odwołany!

Minister w Wałbrzychu

Efektywna kamera

Sparingi Górnika