MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

List intencyjny w sprawie autobusów nr 2 podpisany

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 10 listopada 2014, 12:45
Autor: opr.red.
Fot. www.www.boguszow–gorce.pl
W dniu 7 listopada 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja i Burmistrza Miasta Boguszowa – Gorc Waldemara Kujawy, w trakcie której podpisano list intencyjny wyrażający wolę kontynuowania współpracy w zakresie świadczenia usług na linii komunikacji miejskiej nr 2 pomiędzy Gminą Boguszów–Gorce i Gminą Wałbrzych.

W podpisanym liście intencyjnym obie strony zgodnie zadeklarowały, że będą dążyć do:

• zwiększenia liczby kursów na linii autobusowej nr 2 do Boguszowa – Gorc,
• wprowadzenia linii autobusowej łączącej Stary Lesieniec i Kuźnice Świdnickie z Wałbrzychem,
• wprowadzenia specjalnych ulg dla rodzin wielodzietnych z Gminy Boguszów – Gorce.

Czytaj również

Powitanie lata

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przyjedzie Duda

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~boguszowianka 10-11-2014 13:18
Jak zwykle przed wyborami Pan Burmistrz mydli nam oczy a czemu nie zrobił tego wcześniej i tak uderzy to po kieszeni nas biednych podatników zaraz czynsze pójdą do góry itd za prywatnymi nie przepadam ale dotacji nie dostają są tańsi od linii nr 2 i przede wszystkim szybsi pasażerowie mają wybór a jednak u prywatnych są zatrudniani pracownicy z Boguszowa, gdzie posiadają swoje rodziny i podatki, zakupy, opłaty zostawiają u siebie Pan Burmistrz powinien być zadowolony z takiego obrotu sprawy.
~molo 10-11-2014 17:04
Pan burmistrz kujawa to jest czlowiek szelemeja
~margo 10-11-2014 17:27
no proszę boguszowianka a pani zapomniała jak prywaciarze brali za kurs do Gorc 3,20. A teraz im się opłaca jeździć za dwa zeta???????a co z biletami miesięcznymi? Bo ja teraz mam. A gdzie zniżki dla emerytów? Moja mama skończyła 70 lat i jedzie w autobusie za darmo a u prywaciarza 2 zł.
~ 10-11-2014 19:01
Powstanie nowa linia? A to ci dopiero. U nas jest tendencja do wydłużania tras a nie tworzenia nowych linii. Ciekawe jaki nr.będzie miała linia do Kuźnic świdnickich i Starego Lesieńca: 1? Dobrze by było bo linia 2 jezdzi w tm kierunku już.
~Bobo. 10-11-2014 19:41
A nie można takich rzeczy załatwiać jednym telefonem? PO jaki członek taka szopka?
~p 11-11-2014 5:49
czekam na 31 mpk Wałbrzych -Świebodzice
~ja 11-11-2014 11:23
Te boguszowianka przestan glupoty gadac, kogi ci prywaciarze zatrudniaja to my wiemy i jakie luksusy w tych "szybkich" busach też. Zakupy to ty pewnie w Biedronce robisz to waktyczne kase miasta wspierasz.
~boguszowianka 11-11-2014 16:53
jeżeli nie wiesz to nie wypowiadaj się popatrz że są to wciąż ci sami kierowcy od lat a zakupy nie robię w biedronce tylko wspieram małych przedsiębiorców busów nie mają najgorszych popatrz na te co po Wałbrzychu jeżdżą, gdyby Burmistrz dotował prywatnych to też pewnie by jeździli nowymi busami.
~tomasz 6-12-2014 10:45
No i dobrze że do naszego miasta będzie więcej kursów linii nr 2 bo idąc codziennie do pracy widzę jak juz na krakowskim osiedlu są autobusy pełne ludzi i wspólczuje tym co maja wsiadac np na sobiecinie czy dalej. Moim zdaniem regularnie jak po Wałbrzychu, tak i u nas powinny kursować dwójki czyli średnio co 20 minut. Wiem że są to ogromne koszty ale za wygodę trzeba płacić wiadomo. A co do linii na trasie kuźnice stary lesieniec też jestem za bo tam też mieszka dużo ludzi i teraz kiedy są dobre wyremontowane drogi to są idealne warunki na kurs autobusu dzięki obniżonej drodze pod mostem między I a II kuźnicami. Mam nadzieje że coś z tego listu intencyjnego dobrego wynik nie i na pewno wtedy znów podziękujemy naszemu burmistrzowi w urzędzie miasta :)
~marek1972 10-12-2014 17:16
No mam nadzieję że będzie co najmniej drugie tyle kursów dwójki do boguszowa bo teraz to pomimo ze kursują to i tak nie idzie wsiąść do tego autobusu bo zapchane są aż do samych drzwi a to zagraża bezpieczeństwu pasażerów i ponadto zero komfortu z takiej jazdy. Nie mam zamiaru wąchać czyichś pach itp.... A autobus do Kuźnic i Starego Lesieńca to także by był kolejny przełom dla chociażby samych mieszkańców tych dzielnic bo mogą także korzystać z aglomeracji wałbrzyskiej a z tego co mi wiadomo to mamy teraz odpowiednie drogi i warunki do tego aby taka linia autobusowa funkcjonowała. A co do ulg dla rodzin wielodzietnych to także wspaniała wiadomość. Trzymamy kciuki za realizacje i spełnienie tych trzech spraw listu intencyjnego :)
~sandra1987 27-12-2014 10:23
No i ja uważam ze powinny częściej kursować autobusy do boguszowa, bo 20 kursów w zwykły dzień do zdecydowanie za mało. Powinny kursować średnio co 15 min w godzinach szczytu, a co pół godziny w normalnych godzinach. No i wieczorem niech będzie ich więcej tak żeby ostatni był tak po 22.00 do boguszowa. Do Mieroszowa mają ostatni po 23.00 to my nie możemy? Prywaciarze i tak jeżdżą po swojemu tymi brudnymi busami także autobus zdecydowanie na taaaak :) no i ulgi i nowa linia dla reszty dzielnic boguszowa Gorc też na taaaak. W końcu na I, II kuźnicach i starym lesieńcu mieszka bardzo dużo ludzi i też by chcieli jeździć miejskim autobusem a nie tylko te busy.
~boguszowianin 28-12-2014 13:16
No i wkońcu mądra decyzja ze stron burmistrza i Prezydenta, bo nie ukrywam, kursów do Boguszowa jest bardzo mało. W końcu nasze miasto nie jest małe i mieszka w nim ogrom ludzi i widać jak za każdym kursem są te autobusy zapchane i to już w samym Boguszowice, a co mają zrobić ci, co wsiadają na Sobięcinie czy na Placu Grunwaldzkim? Narzekają i to jest pewne. Zwiększenie tych kursów o drugie tyle już będzie lepszym rozwiązaniem i skuteczniejszym.Zdaje sobie sprawę że to kosztowne ale cośs za coś.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe barierki

Na odnowę wsi

Duda w Wałbrzychu

Wakacje w Muzeum

Książ w średniowieczu