Czytających: 4436

Wałbrzych: Lider nas pobił

Niedziela, 1 marca 2020, 9:31
Aktualizacja: 9:43
Siatkarki Chełmca Wodociągów Wałbrzych nie sprostały liderowi II–ligowych zmagab i uległy na własnym parkiecie Olimpii Jawor 0–3.

Pierwsze piłki zapowiadały, że może to być ciekawe i wyrównane widowisko. Wałbrzyszanki prowadziły 1-2 punktami, dopiero Jawor doprowadził do stanu 10-10. Później nadal trwała walka punkt za punkt i żadna z ekip nie potrafiła przełamać przeciwnika. Ostatecznie po dramatycznej i emocjonującej końcówce lepsze okazały się siatkarki z Jawora, które wygrały do 26.

W drugiej partii od początku widać było wyższość Olimpii. Liderki grały rozluźnione, z polotem i to szybko odbiło się na wyniku. Jawor prowadził 5-1, później już 15-7, a naszym w całej partii dały ugrać zaledwie 15 oczek. Set bez historii.

Po wyrównanym początku w trzecim secie, coś w zespole Marka Olczyka się zacięło i znów skrzętnie z tego faktu skorzystały rywalki, które odskoczyły na 7-11. Później Olimpia już spokojnie kontrolowała grę i powiększała przewagę. Nasze dziewczęta nie znalazły recepty na tak grającego przeciwnika i przegrały seta do 16, a cały mecz 0-3.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Olimpia Jawor 0-3 (26-28, 15-25, 16-25)