Brzeg Dolny: Liczna reprezentacja naszego regionu na Memoriale Łakomego

Środa, 23 czerwca 2010, 19:19
Aktualizacja: Czwartek, 24 czerwca 2010, 14:15
Młodym zapaśnikom brakuje czasem jeszcze umiejętności, ale na pewno nie można im odmówić ambicji
W Brzegu Dolnym odbył się Ogólnopolski Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach, który był jednocześnie Memoriałem Antoniego Łakomego.

Kluby z naszego regionu pojechały do Brzegu Dolnego duża ilością zawodników. Nasi zapaśnicy zaprezentowali się jednak dość przeciętnie. Niestety ilość tym razem nie przeszła w jakość.

W kategorii 40 kg Weronika Szewczyk z Victorii Wałbrzych zajęła 7. miejsce. W kategorii wagowej 44 kg inna zawodniczka Victorii – Dominika Kulwicka – uplasowała się na 2. pozycji. W wadze 48 kg wygrała reprezentantka Szczytu Boguszów Natalia Pupek, a Kamila Wojtyna z Victorii stanęła na najniższym stopniu podium. Wreszcie w kategorii 62 kg Paulina Kulig z Herosa Czarny Bór wywalczyła 3. lokatę.

W klasyfikacji drużynowej najwyżej wspięły się zapaśniczki Victorii, które zajęły 4. miejsce. Szczyt Boguszów uplasował się na 5. miejscu, a Heros Czarny Bór był 7. w gronie 8 zespołów.

Wśród chłopców w kategorii 35 kg wygrał Przemysław Majchrowski ze Szczytu Boguszów, a Piotr Kusiołek z Victorii wywalczył 5. pozycję. W wadze 38 kg na 2. miejscu zawody ukończył Adam Przebieracz z Victorii, a jego klubowy kolega Zbigniew Buda był 5. Wśród zawodników do 42 kg Krystian Skrzypiec z Victorii uplasował się na 7. lokacie. W kategorii 47 kg mieliśmy trzech zapaśników. Najlepiej z nich wypadł Łukasz Banaszek z Victorii, który był 5. Jakub Wojnowski z Victorii zajął 7. miejsce, a Mariusz Gomułka ze Szczytu zakończył start na 14. pozycji. Wśród zapaśników do 53 kg Filip Pałdyna z Herosa był 9. W kategorii wagowej 59 kg Konrad Mazur, na co dzień trenujący w Szczycie, wywalczył 5. miejsce. W kategorii 73 kg na najniższym stopniu podium stanął zapaśnik Victorii Damian Strzelczyk.

W klasyfikacji zespołowej Victoria zajęła 3. miejsce, Szczyt był 8., a Heros zajął niestety ostatnią 9. pozycję.